16 GB RAM mi R5 2600 mü?

V4 bende izledim işlemci yeter ona,zaten test oyunlarında %70 en fazla kullanım oluyor.Sen Ram leri 16 Gb yap. 2k ultra da oynasan bile yeter bu sisteme.

Kesinlikle işlemci yükseltilmeli. RAM diyen insan işi bilmiyordur. 8 GB 3000 Mhz RAM fiyatları ortalama 250-300 TL birşey ve montajı aşırı kolay bir parça 3-5 ay sonra eklenebilir. Ama işlemci değiştireyim dedimi bilmeyen adam için değiştirmesi zor ve maliyetli bir iş şuan yeni bir R5 2600 alayım desen en az 1050 TL flan. Birde bu işin ikinci el piyasası var. R5 1600 çıkalı neredeyse 1.5-2 sene olacak. Ryzen 5 2600 ona göre daha yeni nesil bir işlemci ikinci elde değeri daha yüksek.

Ryzen 5 2600 ile Ryzen 5 1600 arasında ne kadar fark var ki işlemciyi yükseltmeli?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sosyal ikiye bölündü 😃 Fark az da olsa en azından güncel olanı almak daha mantıklı değil mi? O da benim gibi ömürlük kullanır ama RAM arttırmasını eline para geçerse yapar diye düşünüyorum.
Bilmiyorum ama sanırım işlemciyi yükseltecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı