16 GB RAM yükseltmesi yaptıktan sonra 8 GB kullanım oluyor

Necati ÜNAL

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi az önce bilgisayarıma ekstradan 8 GB RAM ekledim. Fakat oyunlarda 8'in üzerinde RAM kullanımı olmuyor. Çoğu yüksek grafikli oyunlarda denedim. Hiçbir zaman 8'in üzerine çıkmadı. RAM'lerin biri 1.35v biri 1.50v. Sistemim: 1050 Ti, ASUS H61 anakart, 16 GB Kingston RAM, i7 3770 işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i arttırmak 16'nın hepsini oyunlarda kullanabileceğiniz anlmına gelmez en fazla 10 ya da 12 GB kullanır ekran kartınız epey eski yeni oyunlarda üst düzey FPS beklemeyin. (bence böyle eski bir sisteme RAM upgrade yapmak bile gereksiz 8 gayet yeterli)

Başlıkta da belirttiğim gibi az önce bilgisayarıma ekstradan 8 GB RAM ekledim. Fakat oyunlarda 8'in üzerinde RAM kullanımı olmuyor. Çoğu yüksek grafikli oyunlarda denedim. Hiçbir zaman 8'in üzerine çıkmadı. RAM'lerin biri 1.35v biri 1.50v. Sistemim: 1050 Ti, ASUS H61 anakart, 16 GB Kingston RAM, i7 3770 işlemci.
Xmp ayarını yaptınız mı?

Eğer yaptıysanız bile illa 16 GB kullanılacak anlamına gelmiyor.

Görev Yöneticisi'ni açıp performans sekmesinden bellek kısmına gel, her şeyi doğru yapıp taktıysan orada 16 GB olarak gözükür, oyunun 8 GB'tan daha fazlasına ihtiyacı varsa da kullanır.

Geri
Yukarı