Çözüldü 16 GB RAM'de kullanılabilir 6 GB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Anakart
A320MH
İşlemci
3200G
Arkadaşlar merhaba. Sistemim kafayı yedi düşünüyordum. Belirli testler yaptım SSD vb. APU sistem kullanıyorum bu arada. 8x2 Dual channel RAM. Alttaki fotoğraflara baktığımızda 16 GB RAM'i tanımlamış yani takmada bir sorun olmadığını düşünüyorum. Nasıl çözebiliriz? Acaba VRAM 6 GB falan mı yaptı.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 94
  • unknown (1).png
    unknown (1).png
    9,2 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PC'yi fişten çekin ve BIOS pilini sökün. Daha sonra ise RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Olmazsa tek olarak da deneyebilirsiniz.
Msconfig menüsü üzerinden de kontrol edin. Sınırlama varsa tiki kaldırıp tekrar başlatıp deneyin.

MSConfig menüsü üzerinden de kontrol edin. Sınırlama varsa tiki kaldırıp tekrar başlatıp deneyin.

Şu anda söyle bir sorun var. BIOS'ta genel açıklamada Total Memory 8000 bilmem bir şey MB yazıyor. Sanırım diğer RAM çalışmıyor dedim tak çıkar yaptım yine Memory 8000'lerde. RAM mi bozuldu acaba?

PC'yi fişten çekin ve BIOS pilini sökün. Daha sonra ise RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Olmazsa tek olarak da deneyebilirsiniz.

Çözüm
Hocam şaka gibi neden düzeldi bilmiyorum ama çalıştı çok sağ olun.

Dosya Ekleri

• 1656694818315.png
    1656694818315.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 68

Yeni konular

Geri
Yukarı