Çözüldü 16 GB RAM'in yarısı donanıma ayrılmış gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hatfa2

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, sorunu anlamış değilim, gerçekten bıktım da artık yeni RAM aldım. Bendeki RAM 8 GB DDR3 1333 MHz, yeni aldığım ise 8 GB 1600 DDR3 1600 MHz. 2'sini de tek denedim, öyle sorun olmuyor ama 2'sini aynı anda takınca yeni aldığım RAM'i kullanıyor eski aldığım RAM'i donanıma ayırıyor.

Çözüm
Öncelikle yaptığınız hata aynı MHz olmayan bir başka RAM satın almış olmanız. 1600MHz RAM taksanız bile 1333MHz güce ulaşacaksınız, sistem her zaman en alt limiti baz alır. RAM slotlarını değiştirip tekrar deneyin ya da başka bir aynı MHz RAM takıp deneyin muhtemelen düzelecektir

Muhtemelen rahat 4-5 gündür uğraşıyordum, sonucu sonunda buldum. Gerçekten teşekkür ederim ama olay o değilmiş. BIOS ayarlarında chipset north chipset ayarına girip PCI Express modunu PCI yapınca düzeldi. Yemin ederim ki kaç gündür arıyordum. Teşekkür ederim gene de.
Öncelikle yaptığınız hata aynı MHz olmayan bir başka RAM satın almış olmanız. 1600MHz RAM taksanız bile 1333MHz güce ulaşacaksınız, sistem her zaman en alt limiti baz alır. RAM slotlarını değiştirip tekrar deneyin ya da başka bir aynı MHz RAM takıp deneyin muhtemelen düzelecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Öncelikle yaptığınız hata aynı MHz olmayan bir başka RAM satın almış olmanız. 1600MHz RAM taksanız bile 1333MHz güce ulaşacaksınız, sistem her zaman en alt limiti baz alır. RAM slotlarını değiştirip tekrar deneyin ya da başka bir aynı MHz RAM takıp deneyin muhtemelen düzelecektir

Muhtemelen rahat 4-5 gündür uğraşıyordum, sonucu sonunda buldum. Gerçekten teşekkür ederim ama olay o değilmiş. BIOS ayarlarında chipset north chipset ayarına girip PCI Express modunu PCI yapınca düzeldi. Yemin ederim ki kaç gündür arıyordum. Teşekkür ederim gene de.

Çözüm
Tabi şunu da belirteyim; RAM uyumsuzluğu da yaşıyor olabilirsiniz, bazen farklı markalar aynı anda sorun çıkarabiliyor. Bunu yaşamamak için satılan ortak marka RAM kullanan kasalara bakıp ne gibi donanım topladıklarından yola çıkarak daha sağlıklı sonuca varabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi şunu da belirteyim; RAM uyumsuzluğu da yaşıyor olabilirsiniz, bazen farklı markalar aynı anda sorun çıkarabiliyor. Bunu yaşamamak için satılan ortak marka RAM kullanan kasalara bakıp ne gibi donanım topladıklarından yola çıkarak daha sağlıklı sonuca varabilirsiniz.
Bir de efendim ben ekran kartı alıcam ana kartım benim A960M-MV ben bu anakarta GTX 750 760 falan almayı düşünüyordum yada olmadı GTX 1050 de düşünebilirim sence sorun çıkartır mı ?

Bir de efendim ben ekran kartı alıcam ana kartım benim A960M-MV ben bu anakarta GTX 750 760 falan almayı düşünüyordum yada olmadı GTX 1050 de düşünebilirim sence sorun çıkartır mı ?
Kesin birşey söyleyemem fakat şunu diyebilirim, gtx 1050 ve 1050ti çok az elektrik tüketen ve ekstra güç girişi istemeyen ekran kartları.Muhtemelen güzel çalışır işlemcin çok zayıf değilse. 1050 2gb günümüz oyunlarında çok yetersiz en az 4 gb bir kart almanı tavsiye ederim

Bende öyle bir ayar yok yardımcı olurmusun

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    188,3 KB · Görüntüleme: 192

Yeni konular

Geri
Yukarı