16 GB RAM'in 8.1 GB'si donanıma ayrılmış gözüküyor

klevtv

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
b450m s2h
İşlemci
r7 2700x
Merhaba bilgisayarım açılırken eklediğim videodaki gibi davranıyor. Ve 16 GB belleğimin 8.1GB'sini kullanılabilir olarak gösteriyor.

Daha öncesinde AMD işlemcimin macununu değiştirmek isterken pinlerinde ufak bir yamulma olmuştu fakat yuvaya oturttum yamukluğın da resmini ekleyeceğim.

BIOS ve chipset Update'lerini yaptım fakat hala sorun devam ediyor.

Öncesinde BIOS Update sonrası bu sorunum düzelmişti fakat tekrar oldu.

Ekler:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 20220622_173207.jpg
    20220622_173207.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam videodaki olay benim bilgisayarımda BIOS ayarlarını kaydedip boot ettikten sonra oluyordu. Pinlerin çok az yamuk olmasının sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum. Sorun BIOS'tan kaynaklanıyor olabilir. Bilgisayar başlsdığında BIOS ayarları her seferinde sıfırlanıyor mu?

Hocam videodaki olay benim bilgisayarımda BIOS ayarlarını kaydedip boot ettikten sonra oluyordu. Pinlerin çok az yamuk olmasının sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum. Sorun BIOS'tan kaynaklanıyor olabilir. Bilgisayar başlsdığında BIOS ayarları her seferinde sıfırlanıyor mu?
Bios ayarlarım sıfırlanmıyor ve şu anda o sorun yok fakat bellek sorunum hala devam ediyor görev yöneticisi bu şekilde . Bu bellek neden bu şekilde az görünebilir ki ? Eskiden sorunsuz kullanıyordum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-20 223652.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-20 223652.png
    43,3 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı