16 GB RAM'li sistemde 13.9 GB kullanılabilir gözüküyor

xxbsyxx3006

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci
RYZEN 5600H
Merhaba Windows için RAM miktarını bu kadar azaltması normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-22 011609.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-22 011609.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 43
Nasıl yapacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin bilgisayar için bayağı aradım bu videoyu bulabildim hint birisi çekmiş BIOS'tan RAM miktarını arttırıp azaltmayı gösteriyor UMA frame buffer size azaltman gerekiyor yukarıda başka bir seçenek daha var Switchable Graphics diye bu seçenekte büyük ihtimalle RTX 3060 yazıyordur ama eğer seçersen sürekli RTX 3060 kullanır batarya kullanımı artar en iyisi dahili grafik biriminin RAM'ini azalt ve oyunlarda RTX 3060 kullan onunda ayarı var.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Senin bilgisayar için bayağı aradım bu videoyu bulabildim hint birisi çekmiş BIOS'tan RAM miktarını arttırıp azaltmayı gösteriyor UMA frame buffer size azaltman gerekiyor yukarıda başka bir seçenek daha var Switchable Graphics diye bu seçenekte büyük ihtimalle RTX 3060 yazıyordur ama eğer seçersen sürekli RTX 3060 kullanır batarya kullanımı artar en iyisi dahili grafik biriminin RAM'ini azalt ve oyuınlarda RTX 3060 kullan onunda ayarı var.

Videodaki gibi 512m ye mi çekeyim bir zararı var mıdır oyunda değilken masaüstünde falan yavaşlama olur mu?

Videodaki gibi 512m ye mi çekeyim bir zararı var mıdır oyunda değilken masaüstünde falan yavaşlama olur mu?

Çekersen daha fazla RAM sisteme kalır. Masaüstünde yavaşlama olacağını sanmıyorum sadece oyunlarda RTX 3060 kullan.

Bu videoda anlatıyor nasıl kullanacağını.

Çekersen daha fazla RAM sisteme kalır. Masaüstünde yavaşlama olacağını sanmıyorum sadece oyunlarda RTX 3060 kullan.

Bu videoda anlatıyor nasıl kullanacağını.
Teşekkürler işe yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı