16 GB Single RAM vs 32 GB Single RAM

Konuyu bir toparliyalim karıştı biraz :D şimdi cpu Z de tek slot gözüküyor ve oda boş gözüküyor, sonuç olarak sizin elinizde bulunan RAM lehimli. Yani siz bunu 32 GB yapmak isteseniz bile değiştiremezsiniz. Fakat bir ihtimal bu cihaz içinde boş bir slot bulunma ihtimali var,kasayı açıp bakarsaniz belki Dual channel yapabilirsiniz raminizi.

Konuyu bir toparliyalim karıştı biraz :D şimdi CPU Z de tek slot gözüküyor ve oda boş gözüküyor, sonuç olarak sizin elinizde bulunan RAM lehimli. Yani siz bunu 32 GB yapmak isteseniz bile değiştiremezsiniz. Fakat bir ihtimal bu cihaz içinde boş bir slot bulunma ihtimali var, kasayı açıp bakarsaniz belki Dual channel yapabilirsiniz raminizi.

Nasıl lehimli hocam :D adam çıkartıp takıyor ayrıca neden tek slot RAM'i lehimlesinler ki.
Normal bir slot var çıkartıp takıyorsun lehim falan yok AMA belki ikinci bir slot vardır lehimli onu bilemem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı anakart.

Aynı laptoptan bende kullanıyorum ve 16 GB anakarta lehimli 1 tane RAM slotu da boş bulunuyor o slota CL değeri MHz vs aynı RAM eklenmesi durumunda çift kanal olarak çalışır.
Örnek veriyorum 16 GB DDR4 3200MHz 22CL RAM almanı durumunda 32 GB çift kanal desteğini kullanabilirsin.

Nasıl lehimli hocam :D adam çıkartıp takıyor ayrıca neden tek slot RAM'i lehimlesinler ki.
Normal bir slot var çıkartıp takıyorsun lehim falan yok AMA belki ikinci bir slot vardır lehimli onu bilemem.

Tamam işte demek istediğim de o hocam icinde bulunan RAM'in biri lehimli, diğeri ise boş slot. Gaming kategorisinde geçen bir cihazi lehimleyip boş slot bırakmamak yanlış olur zaten fakat direkt lehimli RAM koymalari yanlış bana göre :D

Tamam işte demek istediğim de o hocam icinde bulunan RAM'in biri lehimli, diğeri ise boş slot. Gaming kategorisinde geçen bir cihazi lehimleyip boş slot bırakmamak yanlış olur zaten fakat direkt lehimli RAM koymalari yanlış bana göre :D

Heh işte hocam direkt lehimli değil şu anda içinde bulunan 16 GB RAM. Lehimli olsa çıkmaz demiştiniz ama videoda o 16 GB RAM gayet normal bir şekilde slot`tan çıkıyor.

Heh işte hocam direkt lehimli değil şu anda içinde bulunan 16 GB RAM. Lehimli olsa çıkmaz demiştiniz ama videoda o 16 GB RAM gayet normal bir şekilde Slot'tan çıkıyor.

Bir içini açıp bakın hocam çıkıyor mu :D

Yok hocam şimdi başıma eğlence çıkartmayayım ilk bir 32 GB RAM alayım o zaman görürüz bakalım :D

İçini açıp baktığınızda bir sıkıntı çıkmaz ama siz bilirsiniz, Dual channel yapacaksanız 32 de almanız mantıklı değil 16+32 Flex çalışır. 16 GB RAM alın alıyorsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı