16 Mbit Hat Değerleri

166079

Megapat
Makaleler
2
İnternet erişimine açık hat 6 günde geldi. Ankastrede hazır şekilde beni bekleyen hattı işlerim sebebiyle ancak bugüne yapabildim. Hız değerleri beni şaşırttı. 16 Mbps internet ancak 9.34 Mpbs olarak geliyor. Bir sorun mu var acaba?

• ADSL istatistikleri Pikatel AirMax-101 model modeme ait. Farklı bir modemim var AirTies RT-205 ile kullanmam bir şeyi değiştirir mi?
  • ISS TürkNet ve yeni düzenlenmiş bir hat ile internete bağlanıyorum. Sorunun servis sağlayıcısıyla ilgisi olabilir mi?
  • ADSL BER testi nedir? 60 saniyelik teste bağlantı hızı 15498 Kbps çıkıyor. Normal bir durum mu?
ADSL Kablo ile sonuç; TürkNet Hız Testi ADSL.png

Wi-Fi ile sonuç; TürkNet Hız Testi.png

ADSL İstatistik;Pikatel AirMax-101 Modem İstatistik.png

Son düzenleme:
Ben kablodan 40-50 Mbit alırken, WI-FI ile hiç bu değerleri göremedim, büyük ihtimal, bu çöp dizüstülerin içine konulan WLAN kartları da çöp oluyor ki, göremiyorum. Bir de uzaklık etkileyebilir. Sürücüler de en günceli olursa iyi olur.

16 Mbsn için 13, 14 hat yoğunluğuna göre iyi. 75 Mbitten 30,40,50 arası değişiyor. Belki modem kalitesi bile etkiliyordur, bilemeyeceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı