16 Mbit İnternet Düşük Hız Sorunu

ErenŞener

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde TTNET'ten yeni abonelik açtırdık ve 16 Megabit 50 GB AKK'li bir paket aldık. Sorun ise şurada, internet hızım 16 Megabit olması gerekirken şu değerlerde:
5474443051.png

Modemimden kaynaklı olduğunu düşündüm fakat modemim ADSL2+ destekliyordu ve ADSL2+ moduna aldım. Sorunum hala devam ediyordu, hattımın destekleyip desteklemediğini merak ettim ve zayıflama değerlerine baktım:
Adsız.png

Zayıflama değerim bu şekildeydi. Bir internet sitesinden baktığımda ise bana bu sonuçları verdi:
dsfs.png

Şimdi bana söyler misiniz benim hattım kaç megabite kadar destekliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım 8 mbps destekliyor. Yani onlar sana 16 mbps gönderiyorlar fakat altyapıdan dolayı 8 mbps hız alıyorsun. Bende 8 mbps internet aldım. Değerler seninkiyle aynı.

Speedtest sonucuna göre aldığın hız 0,8mbps ile kabul edilemez bir değerde. Müşteri hizmetlerini arayıp sorunu bildir. Eğer online bir kısıtlama varsa düzeltirler yoksa arıza kaydı açman gerekecek.

İnternet sağlayıcıları 16 mbit demiyor 16 mbit'e kadar diyor, bu sebepten gecici filan diyebilirler aradığında eğer böyle birşey söylenirse tamam iptal edeceğim yarın interneti başka bir sağlayıcıya gececeğim de müşteri kaybetmeyi hicbir firma sevmiyor :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı