16 Mbps DSL ile 24 Mbps Fiber hız farkı?

Mesa55

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Şuanda 16 mbps ultranet limitsiz paketini kullanıyorum. Hız testlerinde 12 ya da 13 çıkıyor. 24 mbps fiber pakete geçersem yaklaşık olarak 20 mbps civarı mı kullanacağım? Ayrıca en önemli sorum 16 mbps dsl ile 24 mbps fiberin arasında o kadar çok fazla hız farkı var mı?

Ayrıca şuan airties rt 206 v4 kullanıyorum, fibere geçtiğimde yeni modem almak zorunda mıyım?

Tabiki de hız farkı vardır, örneğin 16 mbps dsl ile 16 mbps fiber net arasında ki hız farkı kayda alınacak değer fazladır. Ve evet fiber nete geçerseniz modeminiz değişecektir.

Mobilde olduğum için modem hakkında pek yardımcı olamam kusura bakma.
Hız konusunda 16Mbit ile 1,6 mb/sn indiriyorsan 24Mbit ilede yaklaşık 3 mb/sn indirirsin fark budur.

Şu şekilde sorayım, 16 mbps fiber ile 16 mbps dsl internetin farkı yok mu?

Tabiki de hız farkı vardır, örneğin 16 mbps dsl ile 16 mbps fiber net arasında ki hız farkı kayda alınacak değer fazladır. Ve evet fiber nete geçerseniz modeminiz değişecektir.
Nasıl bir fark var açıklar mısın? 16 mbps dsl paketimde yaklaşım 1,3 mb ya da bazen 1,6 mb hızda bile indirdim. 16 mbps fiber olunca ne değişecek?

Böyle birşeyin olmaması imkansız. Ozaman neden fiber diye birşey var tabiki de farkı var hemde baya bir fark.

@Mesa55 İndirme ve gönderme hızın dahada artacak, dsl ile fiber farkı kablo tamamen kablo ve alt yapı farkıdır. Sana şöyle özetleyeyim; mesela 1.6 motoru olan bir tofaş var birde 1.6 motoru olan mercedes var sence ikisininde motor hacmi aynı olduğuna göre hangisi daha konforlu ve daha güçlüdür? Sanırım sorunun cevabını en güzel böyle özetledim. :)

Böyle birşeyin olmaması imkansız. Ozaman neden fiber diye birşey var tabiki de farkı var hemde baya bir fark.

@Mesa55 İndirme ve gönderme hızın dahada artacak, dsl ile fiber farkı kablo tamamen kablo ve alt yapı farkıdır. Sana şöyle özetleyeyim; mesela 1.6 motoru olan bir tofaş var birde 1.6 motoru olan mercedes var sence ikisininde motor hacmi aynı olduğuna göre hangisi daha konforlu ve daha güçlüdür?

Pekala anladım modem neden değişiyor peki? Benim modem 54 mbps hıza kadar destekliyor. Yine de değiştirmem gerekli mi?

Açıkcası modemin değişme olayından tam bilgim yok ama ben değişiyor diye duymuştum, kablo sistemi farklı olduğundan modeminde değişmesi gerekiyor sanırım. Bunu fiber alırken TTNET ile görüşebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı