16 Mbps Fiber Olur mu?

@MeReKGs67 16 Mbps VDSL olduğunu sizden öğrenmiyorum. Uzun süredir paketleri paket etmiyorum.

VDSL'de upload hızı 3-4 Mbps iken ADSL'de 1 Mbps oluyor.

Haliyle sorunun kaynağı bu olabilir.
''16 Mbps VDSL olduğunu sizden öğrenmiyorum. Uzun süredir paketleri paket etmiyorum.''

Ne demek istediniz?

Seve seve.

17a, VDSL'in bir modeli gibi düşünebilirsiniz. 17a ile 100 Mbps dowload verebiliyorsunuz. Limitleri daha yüksek ama güvenli liman 100 Mbps.

Eğer 200 Mbps gibi daha hızlı paketler satışa çıkarsa 17a'dan daha iyi olan VDSL modeline geçmeleri gerekiyor. Otomatik, hızlar iyileşmiş oluyor.

17a ile 200 metreye kadar 100 Mbps verebilirken 30a ile 300-350 metreye kadar 150 Mbps verilebilir. Bunlar kağıt üzerinde olan veriler.

VAE ise internet hizmet satış modelidir.

TT altyapısı üzerinden TurkNet kullanırsanız buna VAE deniliyor. Trafik teslim noktasına kadar hizmeti TT sağlıyor. Trafik teslim noktasında veriniz TurkNet'e geçiyor ve internete bağlanıyorsunuz.

BTK ise bunlara karar veren devlet kurumu oluyor.
Ben şimdi ADSL'den VDSL bir pakete geçersem ve sizin dediğiniz gibi bir şey olursa benim hızım da otomatikmen iyileşmiş mi olacak aynı paraya?

Bir de sorunun kaynağı bu olabilir derken VDSL'den ADSL'e mi geçme mi kastettiniz?

Eğer 200 Mbps gibi daha hızlı paketler satışa çıkarsa 17a'dan daha iyi olan VDSL modeline geçmeleri gerekiyor. Otomatik, hızlar iyileşmiş oluyor.
Bunları insanlara sunabilmeleri için kartların desteklemesi gerek tabi bizimkiler masraftan kaçıp ucuz kart aldığı için nasıl olur bilmiyorum ki verdikleri modemler maksimum 17A versiyonuna kadar destekliyor kulanıcı kendi modemini almazsa 30A veya 35B kullanamaz.

Şimdi yazacağım ne kadar doğru bilmiyorum ama 35B-30A kullanabilmek için o dolaba bağlı olan tüm kullanıcıların aynı hizmeti alması gerekiyor tabi modemlerin kalitesi belli en ucuz 35B modemin fiyatı belli.

Bunları insanlara sunabilmeleri için kartların desteklemesi gerek tabi bizimkiler masraftan kaçıp ucuz kart aldığı için nasıl olur bilmiyorum ki verdikleri modemler maksimum 17A versiyonuna kadar destekliyor kulanıcı kendi modemini almazsa 30A veya 35B kullanamaz.
Belirli tarihten sonra konulan DSLAM'ların bir kısmı 30a destekliyor. Önemli olan fiyatları. 200 Mbps'yi 100-120₺ satışa koysunlar, peynir ekmek gibi satılır.

Gidip 300₺ yazarlarsa hiç zahmet etmesinler 17a çok başarılı.

Belirli tarihten sonra konulan DSLAM'ların bir kısmı 30a destekliyor. Önemli olan fiyatları. 200 Mbps'yi 100-120₺ satışa koysunlar, peynir ekmek gibi satılır.

Gidip 300₺ yazarlarsa hiç zahmet etmesinler 17a çok başarılı.
200 mbps 120 TL olursa 16 mbps kaç TL olacak o merak konusu yıllardır ADSL kullanıyorum ödemem gereken paranın azalması gerekiyor çünkü bana yatırım yapılmıyor aynı bakır tel aynı hız 0 yatırım ne kadar giderleri olabilir ki?

200 mbps 120 TL olursa 16 mbps kaç TL olacak o merak konusu yıllardır ADSL kullanıyorum ödemem gereken paranın azalması gerekiyor çünkü bana yatırım yapılmıyor aynı bakır tel aynı hız 0 yatırım ne kadar giderleri olabilir ki?
Tüm dünyada internet ucuzlarken bizde pahalanıyor. Firmalar dolar kurunu vs. bahane ediyor ama neyin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz.

Bugün bir kullanıcını ister 16 Mbps kullansın, ister 100 Mbps TT'ye çıkardığı masraf hızla doğru oranlı artmıyor. Hatta kullanılan veri neredeyse sabit kalıyor. E o zaman bu fahiş fiyatların açıklaması ne ?

Adamın evine fiber götürüp utanmadan 16 Mbps için 85₺ istemek nedir ya ?

Amerika için insan haklarını, insanların parasını vs. sömürüyorlar diyorlar ama Karl Max bizim halimizi görse geçmişe gidip tüm yorumlarını yok eder...

Yeni konular

Geri
Yukarı