16 Mbps internet çok yavaş

Hocam arayın TT'yi bağırın çağırın. Başka bir şeyden anlamıyorlar. Aramadan önce siz kendiniz modeminizi aç kapa yapın onlar tekrar yapmasın.
Hocam şöyle bir sorun da var bazen bağlantı kopuyor resetleniyor ve gün içinde 5-10 kere sanki kısıtlı internet kullanıyormuşuz gibi oluyor sürekli anlatıyoruz ama birşey yapan yok, şöyle bir durum var şebekeden çekiyorlar bize kabloyu sokakta alt yapısı olmayan tek bine bizim binamız.

TT'yi aramak yerine Twitter'dan yazmak her zaman daha hızlı sonuç veriyor.

Bunu bilmiyordum hocam. Ben Superonline kullanıyorum altyapım 100 destekliyor görünüyordu 100'lük paket aldım tüm altyapıyı açtılar 150 görüyorum :)

Hocam şöyle bir sorun da var bazen bağlantı kopuyor resetleniyor ve gün içinde 5-10 kere sanki kısıtlı internet kullanıyormuşuz gibi oluyor sürekli anlatıyoruz ama birşey yapan yok, şöyle bir durum var şebekeden çekiyorlar bize kabloyu sokakta alt yapısı olmayan tek bine bizim binamız.
Hocam o zaman arayacaksanız bunu da söyleyin. Bir üstlerine bağlasın sizi. Ya da olduğunuz şehirde tt merkezine gidip uğraşabilirsiniz ama zor bir iş.

NPERF ile test edip ekran görüntüsü paylaşır mısınız?
1682151745044.png
Buyrun hocam.

Aynı şeyi yaşıyordum, 2 hafta önce açtığım arıza kaydına gelen olmadı, Twitterdan yazdım 2-3 gün içinde geldi ekipler. İç tesisatta kablo eki vardı onu yenilediler, birde şebeke kablolarını yenilediler sorunum çözüldü. Twitterdan bir etiketleyip yazın bence.

IDM ile yüklemeyi denediniz mi?
Kablolu bağlantı yaparak mı indiriyosunuz?
İlk defa böyle bir durum yaşadıysanız ISS'niz ile görüştünüz müm

Aynı şeyi yaşıyordum, 2 hafta önce açtığım arıza kaydına gelen olmadı, Twitterdan yazdım 2-3 gün içinde geldi ekipler. İç tesisatta kablo eki vardı onu yenilediler, birde şebeke kablolarını yenilediler sorunum çözüldü. Twitterdan bir etiketleyip yazın bence.
Ücretsiz mi yenilediler hocam?

Hocam sokaktaki kabloları sıfır yenilemiş hali şuan da 1-2 ay önce sıfılandı kablolar zaten.

IDM ile yüklemeyi denediniz mi?
Kablolu bağlantı yaparak mı indiriyosunuz?
İlk defa böyle bir durum yaşadıysanız ISS'niz ile görüştünüz müm

Ücretsiz mi yenilediler hocam?
Evet, Problem yaşadığım için ücretsiz yenilediler ki yenilemek zorundalar zaten bildiğim kadarıyla. Problem yaşamasam ücret isterlerdi yüksek ihtimalle.

İndirme hızınız normal. Hesaplama yaparsanız zaten 16 Mbps'nin 2 MB indirme hızla indirme yapacağını görürsünüz.

Hesaplama şu şekilde:

1 Megabyte/sec ile 8 Megabit/sec kısımlarını çarpıyorsun.

1 Megabit 0.125 Megabyte'a denk gelmekte.
hocam dakikada 120mb ve 10 dakikada 1200mb indireceğini de hesaplasaydınız

Hocam sokaktaki kabloları sıfır yenilemiş hali şuan da 1-2 ay önce sıfılandı kablolar zaten.
biz eski internette 4mbps alıyorduk aradık hız yavaş diye port mu değiştirdiler kablo mu yenilediler 12-13e çıkmıştı hız

Geri
Yukarı