16 Mbps internet hız testinde 8 Mbps gözüküyor

kablosuz 8 mbps alıyorsan, kanal ayarı yap. İnternette hangi modemin hangi kanallarda olduğunu gösteren android programlar var araştır birini indir. Hangi kanalın trafiği azsa ona geç modem ayarlarından. Tavsiye kanallar 6ve11

kablosuz 8 mbps alıyorsan, kanal ayarı yap. İnternette hangi modemin hangi kanallarda olduğunu gösteren android programlar var araştır birini indir. Hangi kanalın trafiği azsa ona geç modem ayarlarından. Tavsiye kanallar 6ve11

Ethernet ile bağlanıyorum, sorun hala devam etmekte.

Altyapı çalışmasından kaynaklanıyor olabilir. Asfaltı dökmelerinden önce git bence bir kontrol et kablonu. Oradaki çalışanlara sorarsan senin kablon hangisi gösterir.

CAT 7 Kablo bilgi merkezlerinde bile yok. CAT 6 veya CAT 7 olması Ethernet durumu olarak 1gbps veya 10gbps gibi değerleri verir. 10gbps bir hatta hız 100mbps ise;
100mbps hızı zaten geçemez.

Benim paket 35 Mbps testte 32 oluyor upload ise 5 civarı sizce bir sorunu var mı?

Sorun yok. Senin kablonun kalitesinden bilgisayarının performansına kadar her şeyden etkilenen bir durum olduğu için bu internet hızı mevzusu paketine yakın aldığın sürece sıkıntı yok.

2 gündür benzer bir sorunu çözmeye çalışıyorum 5-10 farklı sürücü denedim ama olmadı Ethernet duruma geldiğimde 10 mb/sn görünüyordu hız testleri 8 Mbps geçmiyordu yabancı bir forumda bilgisayarı kapatın ağ kablosunu ve fişlerini çekin 10 dakika bekledikten sonra deneyin talimatını yaptım son çare olarak garip şekilde düzeldi şu an 32 Mbps testlerde.

Geri
Yukarı