16 Mbps internette 7 Mbps hız

Retse

Kilopat
Daha fazla  
16Mbps internet paketim mevcut fakat ben 7Mbps üzerini göremiyorum. Modemim biraz eski ve ondan kaynaklanabilir mi? Türk Telekom'u aradım ve kablo oksitlenmesi ya da modeminizden dolayı olabilir dedi. Ben kablo oksitlenmesini kendim anlayabilir miyim? İnternetimde hiç kesinti yok sadece düşük hız alıyorum. Modem değiştirerek bu sorunu çözen var mı? Sorun kablolardaysa kablolama işlemi ne kadar sürer?

Son düzenleyen: Moderatör:
16Mbps internet paketim mevcut fakat ben 7Mbps üzerini göremiyorum. Modemim biraz eski ve ondan kaynaklanabilir mi? Türk Telekom'u aradım ve kablo oksitlenmesi ya da modeminizden dolayı olabilir dedi. Ben kablo oksitlenmesini kendim anlayabilir miyim? İnternetimde hiç kesinti yok sadece düşük hız alıyorum. Modem değiştirerek bu sorunu çözen var mı? Sorun kablolardaysa kablolama işlemi ne kadar sürer?

Kablosuz? Kablolu?

Ben superonline kullanıyorum 24mbps internetim var fakat modem WiFi 6 ve benim cihazım WiFi 5 olduğu için 9-10 mbps alıyorum.
Sen de buna benzer bir durum olabilir bence.

Modem değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Benim 16MB'lik internetim var fakat 12MB alıyorum. Anlık ping falan da yükseliyor, modem değiştireceğim büyük ihtimalle.

Kablolu
Ben superonline kullanıyorum 24mbps internetim var fakat modem WiFi 6 ve benim cihazım WiFi 5 olduğu için 9-10 mbps alıyorum.
Sen de buna benzer bir durum olabilir bence.
Wi-Fi kullanmıyorum, kablolu ve kablosuz değerler hemen hemen aynı. Bu durumu modelin panelinden anlayabilir miyiz acaba? Modem panelinden hiç anlamam ama,

Upstream Hızı797 kbps
Downstream Hızı12287 kbps

değerlerimi bu şekilde gösteriyor.

Speedtest ise resimdeki gibi gösteriyor. Hiç kesinti almıyorum ve bu speedtest değişken bazen 6.5 bazen 7.5 falan gösteriyor. Santrale hiç uzak değilim hatta çok yakın diyebilirim.

Dosya Ekleri

• değerler.png
    değerler.png
    30,7 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Kablolu

Wi-Fi kullanmıyorum, kablolu ve kablosuz değerler hemen hemen aynı. Bu durumu modelin panelinden anlayabilir miyiz acaba? Modem panelinden hiç anlamam ama,

Upstream Hızı797 kbps
Downstream Hızı12287 kbps

değerlerimi bu şekilde gösteriyor.

Speedtest ise resimdeki gibi gösteriyor. Hiç kesinti almıyorum ve bu speedtest değişken bazen 6.5 bazen 7.5 falan gösteriyor. Santrale hiç uzak değilim hatta çok yakın diyebilirim.

Modemin marka modelini buraya yazarsan özelliklerini araştırabilirim. Marka model modemin arka kısmında yazar. Veya en temizinden modemin arkasındaki yazılı kısmın fotoğrafını atın.

TP-Link TD854W, modeli
Aslında modemin 150 mbps ye kadar hızlı bir model. Komşularınızda internet kullananlardan internet hızlarını öğrenme şansınız varsa bir deneyin derim. Eğer onlarda da hız düşükse oturduğunuz yerin altyapısı desteklemiyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı