16 yaş için iş tavsiyesi

Hacım sanayiye gerçekten paraya ihtiyacınız olmadığı sürece gitmeyin. Sanayi öyle basit bir yer değil. İnsanın hayatını tamamen değiştirebilecek ve şekillendirebilecek bir yer. Sonuçta gelişme çağındasınız, her an her şey sizi hayatınız boyunca etkileyebilir. 4 yıl üniversite okuyan adama bile asgari ücretin altında para teklif ediyorlar. Tanıdığınız biri yoksa ve mecbur kalmadığınız sürece gitmeyin.

16 yaşında bir genç olarak ilk işine para kazanma amaçlı girersen ve bu sanayi olursa hakkaniyetli bir usta bunu farkeder. Önemli olan işi öğrenme hevesin. Çırakken kimse sana iyi paralar vermez. Bu yaşta para kazanmaya (yaşayabilmek için) ihtiyacın var ise üzücü bir durum tabii.

Kuryelik var fakat kaza riskini var, yaralanma veya can verme ihtimali diğer mesleklere göre yüksek oranlı olan bir meslek.

Ben cnc torna da çalışıyorum hocam gayet rahat meslek tavsiye ederim. Para mevzusunu yeni gördüm de, para kazanma hevesiyle girmeyin hocam, kendinizi geliştirmeye işi öğrenmeye bakın, usta olduktan sonra hayal ettiğinizden de çok kazanırsınız.

Senin yaşlarında komilik yapardım garsonların getir götürü. Bide konumu güzel bir mekansa alacağın bahşiş verdikleri paradan fazla olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı