16 Yaş Okçuluk İçin Geç Mi?

Erelis

Decapat
16 yaş okçuluğa başlamak için çok mu geç? Veya geç mi başlanır? Bu yaşta çok ilgimi çekiyor ama sorayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de okçuluk yapıyorum. 12 yaşımda başladım. Birkaç hafta pilates lastiği ile antrenman yaptırırlar kol kaslarının yay çekmeye alışması için. Ondan sonra yay ile başlanır. Bunu göze almanı tavsiye ederim başlamayı düşünüyorsan.
Genelde başlamak için 12-13 yaş ideal sayılır ama 16 da çok geç değil.

Ben de okçuluk yapıyorum. 12 yaşımda başladım. Birkaç hafta pilates lastiği ile antrenman yaptırırlar kol kaslarının yay çekmeye alışması için. Ondan sonra yay ile başlanır. Bunu göze almanı tavsiye ederim başlamayı düşünüyorsan.
Genelde başlamak için 12-13 yaş ideal sayılır ama 16 da çok geç değil.
1 ay gittim devletin kursuna ama hoca çok disiplinliydi. ,Buna karşı değilim ama gereğinden çok fazla okçuluktan soğutmustu beni. Bu işi yapacaksan meslek olarak yapacaksin. Bundan daha önemli bir şeyin olmayacak falan diyordu. Ben de bıraktım. Isparta'da oturuyorum, başka kurslar bakacağım varsa eğer küçücük yer. Bir de 15 yil yasadigim Ankara'dan geldim buraya [emoji23]

1 ay gittim devletin kursuna ama hoca çok disiplinliydi. ,Buna karşı değilim ama gereğinden çok fazla okçuluktan soğutmustu beni. Bu işi yapacaksan meslek olarak yapacaksin. Bundan daha önemli bir şeyin olmayacak falan diyordu. Ben de bıraktım. Isparta'da oturuyorum, başka kurslar bakacağım varsa eğer küçücük yer. Bir de 15 yil yasadigim Ankara'dan geldim buraya [emoji23]
Devlet kurslarında yeterli ekipman ve deneyimli hoca bulmak zor. Zira mesleği ciddi anlamda bilip yapanlar zaten genelde kendi özel tesisini açıyorlar. Ya da federasyon tesisine gitme seçeneği var benim yaptığım gibi. Fiyatlar daha makul ve tesisler oldukça gelişmiş. Özel bir yerde eğitim almanı tavsiye ederim. Biraz paraya bakıyor o da gerçi, her yerde değişiyor fiyatlar. Benim hocam çok anlayışlı ve yardımcı olmaya çalışan biriydi, sevdirdi bana. Kayıt olmadan olmadan önce orada eğitim alanlara memnunlar mı diye bir sormakta fayda var.

Son düzenleme:
Isparta'da nerede gittiniz kursa? Ben de Isparta'da yaşıyorum 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı