16 yaş boks güreş vb. sporlar için geç mi?

Yahyabeyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün spor salonundaydım. Aktif olarak 6 aydır vucut geliştirme yapıyorum ve 58 kilodan 80'e gelmeyi başardım. Bugün bir adamla karşılaştım spor salonunda konu açıldı, işte bir yerden dedim ben işte boksa falan güreş de olabilir başlamayı düşünüyorum. İşte başladı böyle geç kalmışsın da, işte güreşte adamlar sporcu yetiştirip para kazanma derdindeler. Yok seni yem olarak kullanırlar ögrencilerin de güreş için söyledi. Bunları ondan sonra yok güç önemli dedi. Yok ben 18 yaşındayken 10 8kg bench yapıyordum, kendinle kıyasladı beni. 23 24 yaşında vardır. Büyük diye saygımı da bozmadım ama tüm motivasyonumu kırdı. Resmen güçsüzmüşüm gibi muamele yaptı. Benchte 70 kg ile sete giriyorum. 80 kg ile 1 2 tekrar atarım çoğu harekete salondaki bazı abilerden daha iyi basıyorum. Yani öyle deyince de şey anlamasın kimse kendimi övmeyi sevmem, ben sadece iyi bir şeyler yapmak istiyorum. Sizce ne kadar doğru adamın dedikleri? Bir moral olur diye yazdım buraya 16 yaşındayım. Bu arada he bir de avatar atakanı örnek vermiştim, çöp falan demişti. Yani anlamadım moralimi bozdu geç kaldın falan diyerek. Ne düşünüyosunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı