16 yaşında 1.84 boyla basketbol nasıl oynanmalı?

Sugawara

Decapat
Daha fazla  
16 yaşında 1.84 75 kilo civarıyım baskette çoğu yaşıtıma kıyasla bir boy farkım var ama bunu pek verimli kullanamıyorum. Önerileriniz var mı şimdiden teşekkürler.

Sokakta oynayan tayfa bu kadar anlıyor işte basketboldan🤣
Hocam ne yapacaksınız sadece topa mı dokunacaksınız? Arkadaş boyumu nasıl kullanırım demiş bende söylüyorum boyunu sadece smaç basarken turnike atarken veya ribaund alırken mi kullanacaksınız? Fiziğini kullanmazsan adam yanından geçer gider hiç bir şey de yapamazsın.

Hocam ne yapacaksınız sadece topa mı dokunacaksınız? Arkadaş boyumu nasıl kullanırım demiş bende söylüyorum boyunu sadece smaç basarken turnike atarken veya ribaund alırken mi kullanacaksınız? Fiziğini kullanmazsan adam yanından geçer gider hiçbir şey de yapamazsın.

Boyuna özel bir oynama şekli yok ki arkadaşım. Bu sadece takımdaki pozisyonunu değiştirir. Senin o bahsettiğin yanından geçer gider muhabbeti çok saçma. Omuz at demen de ayrı cahillik. Omuz atmak fauldür. Adam geçmek için dribbling kullanırsın. Sen tabii bacak arası yapmak dışında dribbling bilmediğinden dolayı önündeki adamı kandıramadığın için omuz atarak geçiyorsun. Belki basketbolu sokakta uzun süre oynadığın için bir şeyler bildiğini sanıyorsun fakat bu konuda cahilsin. Kaç kere gerçek bir sahada gerçek bir top eline aldın söyle hadi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı