16 yaşında 165 boyundayım

Dostum 1.74 boyum 130 kilom var. Ben zamanla kendimle barışık yaşamayı öğrendim. Yanlış anlamayın ama kendi kendinizi kalitesiz belli bir insan kitlesinin oluşturduğu saçma kriterlerle kısıtlıyorsunuz. "yok 180 olmazsam arkadaşım sevgilim olmaz değer görmem" saçmalıktan ibaret. Eğer çevrenizde gerçekten kaliteli bir kadın varsa ne boynunuza ne tipinize ne cebinize ne kilonuzla bakar olacağı varsa olur yoksa olmaz. Arkadaşlarınız sizi vücudunuz ya da paranız için arkadaş olarak görüyorsa o arkadaşlık değildir zaten. Benden senin gibi genç bir arkadaşımıza tavsiye kesinlikle kredi çekmek gibi bir saçmalık yapma ayrıca her 18 yaşına girene kredi verilmiyor. Sen neysen o ol başkaları için değişeceğine olduğum gibi seni kabul eden kaliteli insanları bul. Bura da kusurlu olan sen değilsin seni kusurlu gören kalitesizler kusurlu.

Dostum 1.74 boyum 130 kilom var. Ben zamanla kendimle barışık yaşamayı öğrendim. Yanlış anlamayın ama kendi kendinizi kalitesiz belli bir insan kitlesinin oluşturduğu saçma kriterlerle kısıtlıyorsunuz. "yok 180 olmazsam arkadaşım sevgilim olmaz değer görmem" saçmalıktan ibaret. Eğer çevrenizde gerçekten kaliteli bir kadın varsa ne boynunuza ne tipinize ne cebinize ne kilonuzla bakar olacağı varsa olur yoksa olmaz. Arkadaşlarınız sizi vücudunuz ya da paranız için arkadaş olarak görüyorsa o arkadaşlık değildir zaten. Benden senin gibi genç bir arkadaşımıza tavsiye kesinlikle kredi çekmek gibi bir saçmalık yapma ayrıca her 18 yaşına girene kredi verilmiyor. Sen neysen o ol başkaları için değişeceğine olduğum gibi seni kabul eden kaliteli insanları bul. Bura da kusurlu olan sen değilsin seni kusurlu gören kalitesizler kusurlu.

Hocam kendinizle barışık olmak yerine kilo vermek için harekete geçseniz daha iyi olmaz mı? En azından gününüzün 1 saatini spora ayırın.

Genetik bir problem değilse birkaç yıl içinde birden uzaman olası bir durum. Şimdiden bir şeyler yapmak gerekiyorsa günde 5 10 dakika zıplayabildiğin yukarı zıpla. Zamanında ben evin yüksek bir yerine gelip geçtikçe zıplayarak dokunmaya çalışıyordum bayağı yardımcı oldu.

Reis normal erkek insan boyu 170 cm boy uzamanız bitene kadar o boya sahip olursunuz. Ama neslimiz 180 cm 190 cm gördüğü için size boyunuz kısa geliyor olabilir. Dert etmeyin bir doktora gidin belki genetik olabilir. Ben 14 yaşımda 179 cm boyum vardı ama ailem kısaydı babam 170 cm idi baba tarafı 160 170 cm arası idi genetikte olmayadabilir.

16 yaşındayım ve boyum 165 cm. Fitness'a yazıldım 1 aydır düzenli gidiyorum boy uzamama engel olur mu hiçbir fikrim yok. 3 ay sonra 17 yaşına giriyorum. 13 yaşında 155 boyundaydım. 3 senede sadece 10 cm uzadım. Son 1 sene içerisinde ise hiç uzamadım. Neredeyse 1.5 senedir hiç bitmeyen uzun bir depresyondayım. Böyle giderse kafayı yemekten korkuyorum artık. Son yüzyılda artık vücudunuz diğer tüm her şeyden çok daha önemli maalesef. Boyunuz veya dış görünüşünüz yeterli değilse asla değerli bir insan olamıyorsunuz. Kusurlu bir bedene sahip olduğunuz zaman diğer tüm sahip olduğunuz değerler, kim olduğunuz falan sadece gereksiz bir detay. Tamamen şekilci bir düzen mevcut. Ben ise her zaman mutsuzum. Artık değişmesi lazım. Sizce nasıl uzayabilirim? 18 yaşıma geldiğimde kredi çekip boy uzatma ameliyatı olmak istiyorum. Artık cidden kafayı yiyeceğim. Sizce ne yapmalıyım?

Basketbol işe yarıyor.

Hocam kendinizle barışık olmak yerine kilo vermek için harekete geçseniz daha iyi olmaz mı? En azından gününüzün 1 saatini spora ayırın.

Dostum benim anlatmak istediğim o değildi. Buna rağmen çevremde hala kaliteli insanlar var demek istedim ben. Kilom son 3 yılda bu hale geldi. Kortizonlu ilaç kullanımından artıyor. Spor hastalığımı atlatana kadar çok bir fayda etmiyor kilo verebilmem açısından. Tabii bu konumuzla alakalı değil. Benim demek istediğim elbette fiziğine dikkat etsin. Ben demiyorum ol 130 kilo. Fiziğine elbette dikkat etsin. Ama kendini çevresindeki insanlara göre kısıtlayıp bazı kalıplara sokarak yaşamasın. Bu şekilde konuyu açmasına sebebiyet veren hüznü tekrar tekrar yaşar. Bizim milletimiz o kadar çok alışmış ki başkaları için yaşamaya kendimiz için yaşamayı kendimiz olmayı unutmuşuz. Aksi fikirde olabilirsiniz. Ancak benim fikrim bu yönde. Kendimiz yerine başkaları için yaşar olmuşuz. Acaba ne derler diye düşünerek yaşıyoruz bu hayatı. Böyle olmazsam beni sevmezler mi düşüncesi var sürekli kafamızda. Tekrar ediyorum yapmak istediği şeyi olmak istediği kişiyi kendisi için yapsın başkaları için değil. Benim önceki yazımda anlatmak istediğim de buydu.

Kullandığım kortizonlu ilacın yanı sıra çalıştığım işin uzun saatleri ve aşırı yorucu temposundan istesem de spora vakit ayıramıyorum. Ayırabilsem bile kortizonu bastırabilmem için fazla spor yapmam gerek ona da ne zamanım ne de halim var.

16 yaşındayım ve boyum 165 cm. Fitness'a yazıldım 1 aydır düzenli gidiyorum boy uzamama engel olur mu hiçbir fikrim yok. 3 ay sonra 17 yaşına giriyorum. 13 yaşında 155 boyundaydım. 3 senede sadece 10 cm uzadım. Son 1 sene içerisinde ise hiç uzamadım. Neredeyse 1.5 senedir hiç bitmeyen uzun bir depresyondayım. Böyle giderse kafayı yemekten korkuyorum artık. Son yüzyılda artık vücudunuz diğer tüm her şeyden çok daha önemli maalesef. Boyunuz veya dış görünüşünüz yeterli değilse asla değerli bir insan olamıyorsunuz. Kusurlu bir bedene sahip olduğunuz zaman diğer tüm sahip olduğunuz değerler, kim olduğunuz falan sadece gereksiz bir detay. Tamamen şekilci bir düzen mevcut. Ben ise her zaman mutsuzum. Artık değişmesi lazım. Sizce nasıl uzayabilirim? 18 yaşıma geldiğimde kredi çekip boy uzatma ameliyatı olmak istiyorum. Artık cidden kafayı yiyeceğim. Sizce ne yapmalıyım?

Kendini böyle kabul et genetiğinde varsa yapacak bir şey yok her insan uzun olacak diye bir şey yok ya kendinle barışık olmaya çalış.

Basketbol işe yarıyor.

Yaramıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı