16 yaşında 165 cm boy normal mi?

Xeeno

Hectopat
Selam normalde bu tür şeyleri kafaya takan biri değildim. Ne olduysa bu yıl görünüşüme dikkat etmeye başladım. 15 kilodan fazla kilo verdim hala veriyorum bence yeterli değil 73 kiloyum kısacası kilo işini hallediyorum ama şu sıralar boyum gözüme çok kısa geliyor. (165) Yaşıtlarımdan da kısayım ve daha uzar mıyım bilmiyorum çünkü ergenliği büyük ölçüde tamamladım bacaklarım falan çok kıllı babamdan da 1-2cm uzunum. Annem zaten 1.55 abim 1.73 kısacası bu saatten sonra uzar mıyım ne yapmamı önerirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babanla annen kısa senin de boyun normal gibi. Gene uzarsın da pek bişey bekleme bence 175 falan olursun.

Son düzenleme:
Genetikle alakalı babanın boyu kaç ?
1.64-1.63 dediğine göre

Boyunuz belki abiniz gibi olur ileri yaşlarda. Fazlası olur mu sanmam.

Ayrıca bu saatten sonra uzar mıyım sorusuna kimse net cevap veremez. Sadece tahmin üzerinden konuşulabilir. Onunda doğruluğu muamma.

Son düzenleme:
Uzamak genelde genetiktir. Ailenizin de boyu kısaymış sizde ortalama abiniz gibi olursunuz. 1.65 tabiiki yaşıtlarına göre kısa ama normal seviyede kısa. İsterseniz bir doktora danışın size hormon ilacı yazabilir. Uzamanızsa ortalama 23 yaşınıza kadar devam eder. Voleybol basketbol oynamak da belki 5 cm far ettirebilir.

Geri
Yukarı