16 yaşında A1 ehliyet almak mantıklı mı?

Sinansinan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben 16 yaşımdayım para biriktiriyorum A1 motor ehliyeti almayı düşünüyordum ama ailem 18 yaşına girince hepsini birden alırsın daha mantıklı olduğunu söyledi. Daha ucuza vs denk geldiğini söyledi. Bu doğru mu şimdiden alayim mi yoksa 18 yasina mi birakmaliyim?

Arkadaşlar merhaba, ben 16 yaşımdayım para biriktiriyorum A1 motor ehliyeti almayı düşünüyordum ama ailem 18 yaşına girince hepsini birden alırsın daha mantıklı olduğunu söyledi. Daha ucuza vs denk geldiğini söyledi. Bu doğru mu şimdiden alayim mi yoksa 18 yasina mi birakmaliyim?
Doğru daha ucuza gelir.

A1 ehliyeti alabilirsin ama 125cc'ye kadar olan motosikletleri kullanabilirsin.

Şöyle doğru, eğer şimdi gidip A1 alırsan hem kurs parası vereceksin hem de ehliyet çıkartma parası. 18 yaşına girince kurs parası tekrardan vereceksin. Ama 18 yaşına girince tek kurs parasıyla direkt A2 ehliyet.

Yeni konular

Geri
Yukarı