16 yaşında araba kullanmayı öğrenebilir miyim?

Araba kullanmayı gayet kolay şekilde öğrendim ben, kişiden kişiye değişir. Trafikte panik yapmıyorsan bayağı hızlı kavrarsın. Kendi arabanız yokken nasıl deneyim kazanacıksın, orasını bilmiyorum. Bana da o yaşlarda babam öğretti.

Tam yaşındasın şimdiden başla tabii öğrenecek araba bulursan bende 16 yaşımdayım manuel kullanıyorum boş otoparkta sürüşü kolaydı benim için ama senin için nasıl olur bilemem.
Bende tanıdık birisi bulurum da korku da yok değil ama.

Arkadaşımın babası 14 yaşında ona sürmeyi öğretti ve gayetgüzelsüyüor düz viteside otomatik viteside. Yani yaş önemli değil pedala yetişebiliyorsan ve önünü görebiliyorsan öğrenirsin. Fakat trafiğe kapalı alanda kullan.

@kadirz123 Şimdiden pratik yapmak istiyorum, ehliyete de az da olsa bir bilgiyle gitmek istiyorum.

Trafiğe kapalı alanlarda baban abin vs. sana gösterebilir. Bence en doğrusu bu. 2 senen kalmış zaten anca öğrenir kavrarsın, ehiyet sınavında da rahat yapar tekte alırsın ehliyetini. Trafiğe kapalı alan olduğundan kimse karışmazda.

Teşekkür ederim. Tanıdık birisi ile araziyi de bulacağım artık.

Etrafımdakiler diyor ki 18'i 20'yi falan geç öyle öğrenirsin diyorlar da ben şimdiden öğrenmek istiyorum. Her şeyi de çabuk öğrenen birisiyim.

Erken yaşta bir şey öğrenmek istemen bazı insanlara batmış işte. Bas hocam bas sürrrrr

Yaşını bekle ehliyet kursuna git sonrasında araba sürerken şehir trafiğinde yanında baban bulunur zaten yavaş yavaş öyle öğrenirsin.
Evet, sonrasın da araba işi de kolay zaten. Alırsak da abimle ortak alırız.

@kadirz123 Şimdiden pratik yapmak istiyorum, ehliyete de az da olsa bir bilgiyle gitmek istiyorum.
Hocam alacağınız bilgi aşırı önemli zira kursta öğretilen ve bilen birinin öğrettiği konuda sorun yaşayabilirsiniz. Mesela bizim insanımız (%80-90) ışıklarda duracağı zaman ışığa doğru yanaşırken arabayı boşa alır ve öyle durur. Ama ehliyet sınavında ise ışığa geldiğin zaman 1. vitese takıp fren ile beklemen gerekiyor. Yani eğitim alacaksan normal bi kursa gidip direkt yardım isteyebilirsin bilirkişi yerine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…