16 yaşında araba kullanmayı öğrenebilir miyim?

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 1B

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Yaşım 16. 2 sene sonra 18 olacağım ve şimdiden başlamak istiyorum. Yani 18'e girer girmez ehliyetimi de alabilirim. Şu anda bir arabamız yok. Abim 22 yaşında o da daha yeni yeni öğrenmeye başlayacak ama ben geç kalmak istemiyorum. Eğer ikimizde öğrenirsek babam araba alacak zaten. Ama şimdiden nasıl öğrenebilirim? Kolay mıdır? 18 olunca hemen ehliyet işlerini halledip araba kullanmaya başlayabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Tam yaşındasın şimdiden başla tabii öğrenecek araba bulursan bende 16 yaşımdayım manuel kullanıyorum boş otoparkta sürüşü kolaydı benim için ama senin için nasıl olur bilemem.

Tamamen boş ve trafiğe kapalı bir arazide sürmeyi öğrenebilirsin fakat bu sürme işini usta birinden öğrenmen gerek. Eğitmeninde sakin olmalı ve öğretmeye açık olmalıdır, her hareketinde kızan biriyle bir şey öğrenemezsin. Sık sık pratikler yapmalısın bu arazide. 18 yaşına geldiğinde ise olduğun günün ertesinde bir sürücü kursuna gidip kayıt olabilirsin, onlar sana ilk yazılı sınav için trafik eğitimleri ve yazılı sınavı geçebilirsen direksiyon dersi verecekler ardından ise direksiyon sınavı ve ehliyet.

Hayırlısı olsun.

Manuel aracı 2 günde öğrenmiştim. Şunu söyleyeyim, ilk 1 ay çok tedirgin oluyorsun. İleriki zamanlarda ise araba kullanmak çocuk oyuncağı gibi geliyor. 18 olunca 2 ayda ehliyetin hazır oluyor.

Geri
Yukarı