16 yaşında boy daha uzar mı?

Spora her gün gidiyorum hocam o dediğin karışımı 1 ay sonucu 90 95 olabilirsem iyi olur kilo alabilirsem bilgisayara oturduğumda 4 tane orta boy pizza yiyebilen bir insanım.

Neden hocam.
Karışım yapacaksanız size direkt tarif vereyim. Bir kaba-tabağa yulaf ezmesi (Ben başlarda 10 yemek kaşığı kadar koyuyordum ama sonlarda direkt göz kararı ve 10 yemek kaşığından daha fazla olacak şekilde koyuyordum) + cici bebe (yine 10 adet civarı) + şekersiz fıstık ezmesi (1-2 yemek kaşığı) + sıcak su veya süt. Süt biraz daha yağlanmanıza sebep olur. Zaten bu öğünde her türlü yağlanacaksınız orası ayrı. En son su veya sütü döküp bebe bisküvisini falan kaşıkla ezerek biraz daha kıvam almasınız sağlıyoruz. İçerisine isterseniz bal, pekmez veya muz gibi şeylerde ekleyebilirsiniz. Ben dediğim gibi bu tarifi başta işte hepsinden belirli ölçülerde koyarak yapıyordum ama sonlara doğru bunu bıraktım ve göz kararı yapmaya başladım. Bu şekilde yaparken elimi korkak alıştırmayıp bebe bisküvisini falan bayağı fazla koyuyordum. Ayrıca kalorisi bir yana güzel miktarda proteinde oluyor içerisinde. Günde yediğiniz öğünlerin dışında 2 öğünde bunu yaparsanız kilo artışınızı kendiniz farkedersiniz. Denemenizi öneririm.

Karışım yapacaksanız size direkt tarif vereyim. Bir kaba-tabağa yulaf ezmesi (ben başlarda 10 yemek kaşığı kadar koyuyordum ama sonlarda direkt göz kararı ve 10 yemek kaşığından daha fazla olacak şekilde koyuyordum) + cici bebe (yine 10 adet civarı) + şekersiz fıstık ezmesi (1-2 yemek kaşığı) + sıcak su veya süt. Süt biraz daha yağlanmanıza sebep olur. Zaten bu öğünde her türlü yağlanacaksınız orası ayrı. En son su veya sütü döküp bebe bisküvisini falan kaşıkla ezerek biraz daha kıvam almasınız sağlıyoruz. İçerisine isterseniz bal, pekmez veya muz gibi şeylerde ekleyebilirsiniz. Ben dediğim gibi bu tarifi başta işte hepsinden belirli ölçülerde koyarak yapıyordum ama sonlara doğru bunu bıraktım ve göz kararı yapmaya başladım. Bu şekilde yaparken elimi korkak alıştırmayıp bebe bisküvisini falan bayağı fazla koyuyordum. Ayrıca kalorisi bir yana güzel miktarda proteinde oluyor içerisinde. Günde yediğiniz öğünlerin dışında 2 öğünde bunu yaparsanız kilo artışınızı kendiniz fark edersiniz. Denemenizi öneririm.

Çok teşekkür ederim deneyeceğim.

Boy konusunda yapacağınız bir şey neredeyse yok. Beslenmenize ve sporunuza dikkat edin ve gerisini zamana bırakın. Başka yapılacak bir şey yok gibi.

Geri
Yukarı