16 yaşında boyum ne kadar uzar?

Merhaba forum üyeleri, benim sorum daha ne kadar uzayabilirim? Yaşım 16, bu eylül 17 olacağım. Boyum 180.5 cm. Babam 178 cm, annem 160 cm ve her gün protein vs besleniyorum ama uzamam yavaşladı. Önceki sene 179 veya 180 cm idim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahmin formülünüz 1.75 ailenize göre fazlasıyla uzamışsınız 5-6cm daha uzarsınız muhtemelen. O kadar protein almanıza da gerek yok sırf boy için yüzde 95 falan genlerle alakalı yani 1cm falan etki yaratır en fazla.

Türkiye ve hatta gezegenin ilk boy raporlama platformuna hoş geldiniz... "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur." derken boydan bahsedilmemesinin bir sebebi buydu.

Uzadığın kadar gider, 2.05'de olabilirsin 1.81 de kalabilirsin. Mesele yükseklerdeki oksijen seviyesinin gri hücreleri etkilemesi.

Ayrıca boyun uzadıkça bel ağrısı çekme ihtimalin artacak, buna uygun bir yoga, pilates, spor ömür boyu devam etmen seni ağrı kesicilerden uzak tutacak tek yol.

Türkiye ve hatta gezegenin ilk boy raporlama platformuna hoş geldiniz... "sağlam kafa sağlam vücutta bulunur." derken boydan bahsedilmemesinin bir sebebi buydu.

Uzadığın kadar gider, 2.05'te olabilirsin 1.81 de kalabilirsin. Mesele yükseklerdeki oksijen seviyesinin gri hücreleri etkilemesi.

Ayrıca boyun uzadıkça bel ağrısı çekme ihtimalin artacak, buna uygun bir yoga, pilates, spor ömür boyu devam etmen seni ağrı kesicilerden uzak tutacak tek yol.

Spor yapıyorum zaten hocam, ve bel ağrısı kısmı doğru hocam arada bu yaşta bile oluyor.

Ben 18 yaşındayken yaklaşık 4 cm daha uzamıştım, internetteki anekdotlar ortalama 23 yaşına kadar uzayan tecrübeler olduğunu söylüyor dahası zor. Günlük ip atlama, barfiks barına asılma gibi şeylerin boyunu uzatmaya tabii ki sağlıklı beslenmenin yanında katkısı olacaktır.

Merhaba forum üyeleri, benim sorum daha ne kadar uzayabilirim? Yaşım 16, bu eylül 17 olacağım. Boyum 180.5 cm. Babam 178 cm, annem 160 cm ve her gün protein vs besleniyorum ama uzamam yavaşladı. Önceki sene 179 veya 180 cm idim.
Boyunun uzamasını istiyorsun ama en önemli faktörü gözden kaçırıyorsun: UYKU.

Geri
Yukarı