16 yaşında futbolcu olmak

dogukanyilmaz7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben 12 yaşında futbol akade misine (spor okuluna) gidiyordum. 14 yaşıma kadar hocam çok iyi oldugumu soyluyordu ve pendikspor, kartal yuvası gibi birçok kulübün hocasıyla tanıştıracağını söyledi. Arkadaşımla beraber gidiyordum araya pandemi girdi bıraktım mecburen. Arkadaşım kartal yuvası altyapısına girmişti fakat ben spor okuluna tekrar başladığımda biliyorsunuzdur ki sırf para cukkalamak için biraz denememiz lazım tekrar seni dediler bir süre oraya giderken corona oldum, 1 ay korona testim pozitifti. Sonunda diyabet tanısı konuldu ve 15 kilo civari verdim. Hastaneden çıkınca pek ciddiye almadım durumu ve 2023 başlarında 16 yaşıma girmeme 2 ay kala artık geç kaldığımı düşündüm ve fitnessa yöneldim. Mayıs ayında şeker yüzünden komaya girdim hiçbir şey yolunda gitmedi.

62 kiloya kadar düşmüştüm, hırslandım azimlendim şu an 76 kiloyum ve formum iyi. Halısahalara arkadaşlara gidiyorum arada ve futbolcu olmayı gerçekten çok istiyorum. Çok iyi bir defans zekasına sahibim klüpte genelde sol ayak olduğumdan dolayı, ön libero-defans-solbek bazı zamanlar sol kanat pozisyonunda oynardım. Hızlı koşardım bu komada bir tık kondisyonum geriledi fakat gerçekten vucüdümü iyi kullanan biriyim, omuzu koyarım topu uzaklaştırırım gerekli yerde çalımı atarım ileri düzgün açarım, asla pes etmem bir atakta ileri çıksamda sırf kontra atak olmaması için var gücümle geri dönerim yıkılmam kolay kolay.

Bunlar kibir değil tabii spor okuluna giderken daha iyiydim sadece biraz formdan düştüm ama şu an yememe içmeme şekerim durumumu iyi kontrol ediyorum. Spor salonunda gidiyorum form tutmak için. Top aldım kendimce idman yapmaya çalışıyorum. 1 seneye üniversite sınavım var ama ben okumak değil topçu olmak istiyorum. Nereden bir kulüp bulabilirim ne yapabilirim çok mu geç acaba nasıl futbola geri dönebilirim yardımcı olun sevinirim. Ayrıca 3 Eylül'de Maltepe'de seçmeler varmış gideceğim fakat sizce bir yerlere sadece seçmeyle mi varırım yoksa kendim yolunu bulabileceğim bir seçeneğim var mı?

Bilgilerim bunlarda.

Mevki: Defans-solbek-ön libero.

Ayak: Sol.

Boy/kilo: 173/76

(Lisansım yok bu arada)

Son düzenleyen: Moderatör:
16 yaş çok geç bir yaş. İnsanlar 9 yaşında başlıyor klübe gitmeye. Seninse lisansın bile yok. Çok paran yoksa şansına küs.

Geri
Yukarı