16 yaşında hangi işlerde çalışabilirim?

Enahaine

Decipat
Makaleler
1
Okulu açıktan okuyorum ve çalışıyorum ama şu anki çalıştığım yerden pek memnun değilim ve ayrılmayı düşünüyorum. Giderlerim ve istediğim birkaç şey var, spor salonu masrafı, telefon, birkaç, ekipman vs. ama yeni iş olarak ne yapsam bilemedim yani emek vereyim ama karşılığında güzel bir gelirim olsun istiyorum. Çok uzun süreli çalışmayacağım isteklerimi giderip babamın yanına iş öğrenmeye gitmeyi düşünüyorum ama şu 4 5 aylık sürede ne yapacağım öneriniz var mı? Kuzenimin bir arkadaşı ile konuşmuştum garsonluk yapıyorum sabah 9 akşam 9 çalışıyorum ama 25000 TL para alıyorum demişti ben o kadar beklemiyorum ama bu tarz garson, komi tarzı bir iş yapsam para kazanabilir miyim? Babamın mesleği diş teknisyeni bende onun mesleğini yapacağım ama dediğim gibi 4 5 ay isteklerimi almak istiyorum. Çünkü babam iş yeri ile konuştuğunda gelsin ama para vermeyiz demişler o yüzden bende isteklerimi şimdi almak istiyorum.

4-5 ay mağazacılık yapabilirsiniz garsonların o kadar kazanacağını sanmıyorum ben daha önce garsonluk ve mağazacılık işi yapmıştım mağazacılık işinde daha rahat ettim. Garsonluk kadar yorulmuyorsunuz ve aynı ücreti alıyorsunuz iyi bir yere mağaza satış temsilcisi olarak giriş yapabilirsiniz biraz para biriktirdikten sonra babanızın yanına geçip kendi mesleğinizi yapmanızı tavsiye ederim.

4-5 ay mağazacılık yapabilirsiniz garsonların o kadar kazanacağını sanmıyorum ben daha önce garsonluk ve mağazacılık işi yapmıştım mağazacılık işinde daha rahat ettim. Garsonluk kadar yorulmuyorsunuz ve aynı ücreti alıyorsunuz iyi bir yere mağaza satış temsilcisi olarak giriş yapabilirsiniz biraz para biriktirdikten sonra babanızın yanına geçip kendi mesleğinizi yapmanızı tavsiye ederim.

Hocam emin değilim o arkadaşın dediğine göre söylemiştim olabilir aslında ama nasıl bir mağazada çalışabilirim ki?

Hocam emin değilim o arkadaşın dediğine göre söylemiştim olabilir aslında ama nasıl bir mağazada çalışabilirim ki?

Herhangi bir giyim mağazasında müşterilerin hangi beden giyiyorsa o bedeni bulmasına yardımcı olabilirsiniz aynı zamanda müşterilere o ürünü ikna ederek satış yapabilirsiniz bayram zamanı girmiştim ben bayağı satış yapmıştım içeride adım atacak yer kalmamıştı :D

Herhangi bir giyim mağazasında müşterilerin hangi beden giyiyorsa o bedeni bulmasına yardımcı olabilirsiniz aynı zamanda müşterilere o ürünü ikna ederek satış yapabilirsiniz bayram zamanı girmiştim ben bayağı satış yapmıştım içeride adım atacak yer kalmamıştı :D

Konuşurum babamla ama hiç olmadı babamın çevresi çok bir yere iş öğrenmeye gidebilirim.

Ara işler. Garsonculuk ya da mağaza görevlisi gibi. Lokantalarda komi de olabilir belki. Bilemedim görüşmen lazım. Bu tarz yerlere girsen asgari ücret alırsın sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı