16 yaşında karanlıktan korkmam normal mi?

İyimisin kankam yani çocuk 20 yaşında geldiğince ateist bir fukara olarakmi yaşayacak cinler vardır büyü vardır bunu bilim değil birsuru olay olmuş ve bazı ateistler bile büyünün varligini kabul ediyor çünkü yaşanan hunlarca olay var siz hala yok din yok yok bu yok diye konuşuyorsunuz
Hocam bana büyü yapın işe yararsa inanacağım söz

Eğer kendini korkutmaya çalışırsan beynin bunu gayet güzel bir şekilde yapar olmayan şeyleri görmeye, duymaya başlarsın. Korkunç sesler duymanın sebebi korkunç sesler duymaya çalışmandan kaynaklanıyor.

Unutma gördüğün görüntü duyduğun sesler önce beyninde işleniyor " ben karanlık korkuyorum, tuvalete koşarak gideceğim" diye kendini şartlandırırsan karanlıktan korkmaya devam edersin.

Kendini şartlandırma, karanlıktan korkuyorum dedikten sonra kendi kararını vermiş oluyorsun zaten.

Kardeşim eğer sorun "normal" olup olmaması ise, evet normaldir. Korkuların yaşı olmaz. 30 yaşındaki birisi örümcekten korkabilir, 40 yaşında birisi yüksekten korkabilir.
Ama bu korkunun üzerine gitmelisin. Yenmelisin yani.

16 yaşında bir gencim. Karanlıkta tek başıma kalmaktan çok korkuyorum. Bulunduğum odamın karşısında bir ayna var. Çoğu zaman ona bakmaya korkuyorum. Korkunç şeyler görüyorum. Bu yüzden odamın ışığı açık kalıyor. Genellikle çok korktuğum için tuvalete giderken bile koşarak gidiyorum. Sizce bu normal mi? Ha bir de korkunç sesler duyuyorum.

Korkunun yaşı olmaz hocam sipariş verdigim zaman kurye 30-40 yaşında karanlıktan korkuyordu bu çogu zaman yaygın bir fobidir.

Geri
Yukarı