16 yaşında kurye olunabilir mi?

625091

Femtopat
Yaklaşık 2 sene sonra şehirden ev kiralayıp yemek sepeti kuryesi olmak istiyorum. 18 yaşımda yurt dışına gideceğim harçlık biriktirmek istiyorum. 16 yaşında çalışabilir miyim?

Kurye olmak için öncelikle 18 yaşını geçmiş olmak ve A2 ehliyetine sahip olunması gerekmektedir. Motosiklet kullanımına ve kurallarına hakim olunmalıdır. Görev yapılacak şehrin ve semtin sokaklarına hakim olunması ve iyi bir yön bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Sadece meslek lisesinde okuyanlar stajda çalışabiliyor diye biliyorum.

Kurye olursun 16 yaşında ama kurumsal yerlerde olamazsın diye biliyorum (getir, yemek sepeti vb.) zaten 16 yaşında motor ehliyeti alınabiliyor bir de motorunun olması lazım.

Kurye olmak için öncelikle 18 yaşını geçmiş olmak ve A2 ehliyetine sahip olunması gerekmektedir. Motosiklet kullanımına ve kurallarına hakim olunmalıdır. Görev yapılacak şehrin ve semtin sokaklarına hakim olunması ve iyi bir yön bilgisine sahip olması gerekmektedir.
Hocam bisiklet ile kuryelik yapan arkadaşım vardı. Ancak tabii sadece bizim ilçede getir götür yapıyor öteki ilçelere gidemez bisikletle ancak bisikletlr de hallolur. Küçük işletmelerde çalışılabilir.

Hocam bisiklet ile kuryelik yapan arkadaşım vardı. Ancak tabii sadece bizim ilçede getir götür yapıyor öteki ilçelere gidemez bisikletle ancak bisikletlr de hallolur. Küçük işletmelerde çalışılabilir.

Dediğin gibi ama büyük işletmelerde maalesef çalışamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı