16 yaşında nerede çalışabilirim?

Çalışmak ayıp değildir. Bu tür yaşlarda genelde her yer almaz, sigortasız çalışırsın bir denetleme de işletmenin sahibi ceza yer. Mecbur sigortasız çalışacaksınız, bir tanıdık yanında olabilir, ya da en basit evlere paket servisi yapan, büfeler, lokantalar, kebap salonları tarzı yerlerde çalışabilirsiniz. Motor ehliyetinizde olmadığını düşünürsek bisikletli veya yaya sipariş götüren yerler şu an için en ideali diye düşünüyorum. Mcdonalds, Burger King gibi yerlerde yaş sınırlaması var mı bilmiyorum eğer yoksa oralarda ister yarı zamanlı, ister tam zamanlı çalışabilirsiniz.

Küçük kafe tarzı işletmelerde part time çalışabilirsiniz.
Bir berber dükkanına çırak olarak girebilirsiniz.
İşletmesi bulunan şehir parklarında garsonluk yapabilirsiniz.
Steam Random Key satarak biraz gelir kazanabilirsiniz.
Çiziminiz iyiyse logo, karakter tasarlayıp satabilirsiniz.

Ben zamanında bir hata yaptım ağır işlerde çalıştım. Asla ve asla bilgisayar veya benzeri gibi şeyler için bedeninizi köpek etmeyin. Komilik vs. yapılabilir fakat nakliyat falan çok ağır. Boyunuzun uzaması durabilir veya bel ağrılarıyla karşılaşabilirsiniz.
Not: Milletin abisine bak benim babam da zorla işe gönderiyordu elin iş tutsun diye.
Zaten kız olduğum için o tip işlere giremem girmem. Komilik garsonluk gibi şeyler yapmayı düşünüyorum. Ama gerçekten lazım olmasa hayatta çalışmam giderim okula gelirim otururum evde ne çalışcam. Destek olanda yok bana

İnternetten bionluk gibi sitelerde freelancer olarak çalış bence. Bunun için farklı alanlar var örnek olarak fotoğraf yapan, video yapan, yazılım yapanlar. Yapıp satabilirsiniz.

İnternetten bionluk gibi sitelerde freelancer olarak çalış bence. Bunun için farklı alanlar var örnek olarak fotoğraf yapan, video yapan, yazılım yapanlar. Yapıp satabilirsiniz.
Zaten bilgisayar için çalışacağım telefona birşey inmiyor tablette yok eğer tablet ya da bilgisayar olsaydı yapmayı düşünüyordum zaten ama yinede teşekkürler

Geri
Yukarı