16 yaşında yaz boyu çalışılacak işler neler?

Earas

Hectopat
Yer
İstanbul
16 oldum ve hazır okul yok güzel bir işte çalışayım diyorum. Arkadaşlarım sigortasız günlük 8 saat 350-400 liraya çalışıyorlar. Ben sigortalı bir yere girebilir miyim? Arkadaşımın abisi DeFacto gibi giyim mağazalarında çalışabileceğimi söyledi. Çalışmaya değer mi? Başka nerelerde çalışabilirim?

İleride ne olmak istiyorsunuz istediğiniz meslek nedir henüz karar verdiniz mi? Ona göre bir işte çalışmak iyi olacaktır. Size önerim kesinlikle sanayiden uzak durun vücudunuzu hor kullanırsınız, kendinize kesinlikle çok şey katacaktır maaşı vs. yüksek oluyor ama gerçekten değmez bence. Sanayide çalışmayan bilmez zorluğunu.

Bir dipnot ekleyeyim. Bu sanayi işini düşündüysen birlikte çalışacağın adamlar özellikle ustan adaletli, temiz, hak yemeyen ve samimi işi öğretecek bir adam olmalı yoksa her sabah lanet okursun.

16 oldum ve hazır okul yok güzel bir işte çalışayım diyorum. Arkadaşlarım sigortasız günlük 8 saat 350-400 liraya çalışıyorlar. Ben sigortalı bir yere girebilir miyim? Arkadaşımın abisi DeFacto gibi giyim mağazalarında çalışabileceğimi söyledi. Çalışmaya değer mi? Başka nerelerde çalışabilirim?

DeFacto'nun depo kısmında barkodları yapıştırıyordu benim arkadaşım ve bu işten gayet de memnundu. Galiba şöyle düşünüyorsun: Paramı alim biriktirim atıyorum PC falan alırım aileme destek çıkarım gibi şeyler düşünüyorsan bir mağazanın deposuna hamal olarak değil de farklı görevlerle çalışabilirsin.

Berber çırağı veya kuaför çırağı olabilirsin ileride işine yarar.

Turizm, beachboyluk, otel animasyon, su sporları vb. Bu işlerin çoğunda yediğin içtiğin kaldığın ev (elektrik-su-internet herşey bedava + maaş (pozisyona göre +prim +bahşiş) veriliyor. Bende dil yok nasıl olacak gibi bahaneler üretmeyin kimler kimler nerelerde çalışıyor bir bilseniz.

Geri
Yukarı