18 yaşında yapılabilecek işler nelerdir?

Leoon

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 18 yaşındayım. Sınavı bir yıl erteleyeceğim 2025 Hazirana kadar iş arıyorum sizce hangi işlerde çalışmak mantıklı olur çok para aramıyorum rahat olsun yeter bilgisayardan tamirinden falan çok anlarım internet kafeye sordum aslında olacaktı ama saatler uyuşmadı evime uzaktı o yüzden olmadı sizin önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 18 yaşındayım. Sınavı bir yıl erteleyeceğim 2025 Hazirana kadar iş arıyorum sizce hangi işlerde çalışmak mantıklı olur çok para aramıyorum rahat olsun yeter bilgisayardan tamirinden falan çok anlarım internet kafeye sordum aslında olacaktı ama saatler uyuşmadı evime uzaktı o yüzden olmadı sizin önerileriniz nelerdir?

Hocam açıkçası yormayacak iş pek yok. Kafelerde komilik deneyebilirsiniz veya Vatan Bilgisayar tarzı yerlere gidip sorabilirsiniz. En iyi iş sevilerek yapılan iştir aklınızda olsun.

Migros, Decathlon girmeye çalışabilirsin özellikle sınava çalışacağım diyorsan Decathlon part-time çalışma konusunda çok yardımcı oluyor.

Hocam açıkçası yormayacak iş pek yok. Kafelerde komilik deneyebilirsiniz veya Vatan Bilgisayar tarzı yerlere gidip sorabilirsiniz. En iyi iş sevilerek yapılan iştir aklınızda olsun.
hocam öyle mesela burada fazla net cafe yok olanlardan bir tanesi çok iyiydi baya anlaşmıştıkta severekte yapardım ama gece 12'de dükkanı ben kapatacakmışım sorun değil ama evim uzakta kaldığı için sorun oldu yoksa orada gayet rahat ederdim :/ moralim bozuldu açıkcası

18 yaşında olsanız da sizin şu an lise mezunu olarak yapabileceğiniz çoğu iş büyük ihtimal sizi köle olarak çalıştırır ve maksimum 3-4 ay kalabilirsiniz. Bence YKS'ye girin ve sevdiğiniz bir işi yapın sonra. Asgari ücrete kölelik değmez.

18 yaşında olsanız da sizin şu an lise mezunu olarak yapabileceğiniz çoğu iş büyük ihtimal sizi köle olarak çalıştırır ve maksimum 3-4 ay kalabilirsiniz. Bence YKS'ye girin ve sevdiğiniz bir işi yapın sonra. Asgari ücrete kölelik değmez.

Herkesin hayat şartları ve kalitesi aynı değin maalesef YKS'ye girip sevdiğim mesleği rahatlıkla yapmayı bende isterdim ama en az 4 yıl üniversitesi var onun masraflarını flan devlet karşılamıyor maalesef ayrıca kölelik demek yanlış olmaz mı sizce de? dediğim gibi herkesin hayatı aynı ilerlemiyor.

Herkesin hayat şartları ve kalitesi aynı değin maalesef YKS'ye girip sevdiğim mesleği rahatlıkla yapmayı bende isterdim ama en az 4 yıl üniversitesi var onun masraflarını flan devlet karşılamıyor maalesef ayrıca kölelik demek yanlış olmaz mı sizce de? Dediğim gibi herkesin hayatı aynı ilerlemiyor.

Hocam üniversitede 4 yıl okumanız çok daha karlı olur. Millet 6 yıl tıp okuyor sırf sevdiği meslek için. Siz neden 4 yıl okumamak için kendinizi aptal işlere sokasınız ki? Ayrıca masraf olarak devlet üniversiteleri her yerde var gidebilirsiniz. Çalışırsanız her şey olur daha 5 ay var YKS'ye.

Geri
Yukarı