16 Yaşında Yazın Çalışmak

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
16 Yaşında lise 2 öğrencisiyim anadolu lisesinde okuyorum çalışmak için herhangi bir zorunluluğum veya çalışmamı gerektirecek bir şey yok bu arada bir yakınımın çalıştığı otelde çalışacağım (çalıştığım iş bana akademik anlamda pek bir şey katmayacak) sizce hiçbir zorunluluğum olmadan bu yaşta 2 ay çalışmamı önerir misiniz? Eğer çalışırsam kazandığım parayla sistemime SSD, RAM falan da alacağım belki yeni telefonda alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben geçen senede çalıştım cumaertesi günleri ve yaz tatilin'de şimdide garsonluk olursa gidiyorum. Sizden 2-3 yaş küçüğüm çalışmamayı kendime nedense yediremiyorum, gayet iyi fikriniz var aklınıza bir soru takılırsa sorabilirsiniz.

Sadece olaya para bakımından bakma. Bu yaşlarda çalışmak, iş hayatını görmek 10 yıl sonraki iş hayatın için büyük tecrübeler edinmeni sağlıyor. İlerde yapacağın işle çok alakasız bir iş olabilir, bu bir problem değil. Sadece o ortamı görmen bile yeterli olur.

Sana bir soru soracağım. Çalışmasan 3 ay ne yapacaksın? Ben bu yaşta 3 ay istekli ders çalışanı görmedim :) Oyun oynayacaksın, gezeceksin, yatacaksın. Okursan 1-2 kitap, çözersen 3-4 test çözersin belki.

Bunun yerine git 2 ay çalış, 1 ay da yatıp, tatilini yaparsın. O 2 ayda kazandığın tecrübeyi 3 ay oyun başında veya gezerek kazanamazsın. Ben de bu anlattığım yollardan geçtim ve bugün olsa yine yaparım diyorum.

Bol şanslar.

Hayatına bir şeyler katmış olursun. Hayatın bir farklı yönünüü görürsün. Çalışmak kötü bir şey değil ihtiyacın olmasa bile buna bir yenilik gözüyle bakılmalı.

Sadece olaya para bakımından bakma. Bu yaşlarda çalışmak, iş hayatını görmek 10 yıl sonraki iş hayatın için büyük tecrübeler edinmeni sağlıyor. İlerde yapacağın işle çok alakasız bir iş olabilir, bu bir problem değil. Sadece o ortamı görmen bile yeterli olur.

Sana bir soru soracağım. Çalışmasan 3 ay ne yapacaksın? Ben bu yaşta 3 ay istekli ders çalışanı görmedim :) Oyun oynayacaksın, gezeceksin, yatacaksın. Okursan 1-2 kitap, çözersen 3-4 test çözersin belki.

Bunun yerine git 2 ay çalış, 1 ay da yatıp, tatilini yaparsın. O 2 ayda kazandığın tecrübeyi 3 ay oyun başında veya gezerek kazanamazsın. Ben de bu anlattığım yollardan geçtim ve bugün olsa yine yaparım diyorum.

Bol şanslar.
Çalışmasamda gezemiyecem ve bilgisayara bakamıyacağım zaten ailem nereye ben oraya 3 ay evde pinekleyip duracağım ve bunun yerine iyi olur çalışmak haklısın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı