16 Yaşında Çalışmak

English Teacher

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Herkese merhaba, ben lise 2 öğrencisiyim. Bu yıl sonu 3 ay tatilin en azından 1 ayında çalışmam isteniyor. Açıkçası zorunluluk hissediyorum. Bir taraftan ama tekstilde, ne bileyim ağır işlerde.
O tarz yerlerde kesinlikle çalışamam. Bilgisayar ile aram iyidir. Bateri çalıyorum. İngilizcem (en azından benim yaş için) hiç fena sayılmaz ancak 18 yaşında olmadığım için bunlar önemsiz kalıyor. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bir şirkette staj yap desem ne 1 ay için seni alırlar ne de düzgün para verirler.
Yapman gereken şey etraftaki esnafları kolaçan etmek olacak.

Tanıdık bir dayın veya amcan varsa bu iş çok daha kolaylaşır, alacağın ücret de artar.

16 yaşındayım, Yazları asgari ücrete çalışıyorum. 3 senedir aynı yerdeyim. Nalbur dükkanı, aynı şekilde Torna Şubesi var. Gerektiğinde 100 Kiloluk branda dediğimiz şeyleri taşıdığımız, gerektiğinde depo saydığımız oluyor. İkisi de öldürücü aktiviteler. Üstüne her hafta işten çıkıp 3 gün filan Fitness ile uğraşıyorum. İşi düzgün yaparsanız, iş her yerde var. 16 yaşında veya 26 yaşında olmak farketmiyor. 12 yaşımdan beri bunun içindeyim ve söyleyebilirim ki Okul bitse de başlasa diyorum bazen notlarımın filan gayet iyi olmasına ve anadolu lisesinde olmama rağmen. Çünkü istediğim şeyi alıp, istediğim oyunu oynayabiliyorum. Üstüne Okul zamanı paraya sıkışmıyorum.

Çalışamam demeyin, insanların arasında dağlar yok. Elbet çalışabilirsiniz.

Ayrıca eklemek istiyorum; 5-6 günlük motosiklet tecrübesi ile filan üstelik ehliyetsiz iş yapılmaz. İşin başında bulamazsınız bile. Üstüne değinmişken; 5-6 günlük motor tecrübesi ile trafiğe bile çıkmayalım lütfen.

16 yaşındayım, Yazları asgari ücrete çalışıyorum. 3 senedir aynı yerdeyim. Nalbur dükkanı, aynı şekilde Torna Şubesi var. Gerektiğinde 100 Kiloluk branda dediğimiz şeyleri taşıdığımız, gerektiğinde depo saydığımız oluyor. İkisi de öldürücü aktiviteler. Üstüne her hafta işten çıkıp 3 gün filan Fitness ile uğraşıyorum. İşi düzgün yaparsanız, iş her yerde var. 16 yaşında veya 26 yaşında olmak farketmiyor. 12 yaşımdan beri bunun içindeyim ve söyleyebilirim ki Okul bitse de başlasa diyorum bazen notlarımın filan gayet iyi olmasına ve anadolu lisesinde olmama rağmen. Çünkü istediğim şeyi alıp, istediğim oyunu oynayabiliyorum. Üstüne Okul zamanı paraya sıkışmıyorum.

Çalışamam demeyin, insanların arasında dağlar yok. Elbet çalışabilirsiniz.

Ayrıca eklemek istiyorum; 5-6 günlük motosiklet tecrübesi ile filan üstelik ehliyetsiz iş yapılmaz. İşin başında bulamazsınız bile. Üstüne değinmişken; 5-6 günlük motor tecrübesi ile trafiğe bile çıkmayalım lütfen.

+1 böyle samimi yorumlara bayiliyorum. Yazdiklarinizin tam olarak arkasindayim...

Bateri çalıyorum, bilgisayar ile aram iyi demekle düzgün iş bulunsaydı hayat çok farklı olurdu. Sen yavaştan tanıdığın yanında bir tekstil, oto sanayinin yolunu tut.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı