16 yaşından küçükler asgari ücretle çalışabilir mi?

jokerthiefs

Decapat
16 yaşından küçük birisinin bana sorduğu soru buydu. Benim gibi onun da çalışma hırsı var, 16 yaşından küçük asgari ücretle nerede çalışabilir?

İyi günler :)

Asgari ücretle çalışamaz. Sigortası da yapılamaz bildiğim kadarıyla. Ama daha iyi bilen vardır belki. Hükümet bile kabul etti çocuk işçi gerçeğini. Belki durumlar değişmiştir. Ama normalde bile asgarinin altını teklif ediyor kurumsal olmayan yerler.
22 yaşındayım üni son sınıfım. Eğitim uzaktan olunca çalışıyım cebime 2 kuruş para girer dedim. Teklifler çok komikti.

Asgari ücretle çalışamaz. Sigortası da yapılamaz bildiğim kadarıyla. Ama daha iyi bilen vardır belki. Hükümet bile kabul etti çocuk işçi gerçeğini. Belki durumlar değişmiştir. Ama normalde bile asgarinin altını teklif ediyor kurumsal olmayan yerler.
22 yaşındayım üni son sınıfım. Eğitim uzaktan olunca çalışıyım cebime 2 kuruş para girer dedim. Teklifler çok komikti.
Günde 12 saat çalıştırıp 3 kuruş para veriyorlar. Sizde de çalışma hevesi kalmıyor bu durumda.

Yani asgari ücret az falan deniyor ya hani onu bile vermiyorlar :D
Edit: Ankara'da iş arıyorum. Part time olur Full time olur. Ücret dalga geçer gibi olmasın yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı