16 yaşından sonra boy ne kadar uzar?

Kardeş aradan vakit geçmiş son durum ne merak ettim. Ben de şimdi 16 yaşındayım ve boyum 1.70 senden dinlemek istiyorum bir de.

Annem 1.56 Babam 1.78 Yaşım 14 boyum 1.52 uzar mı ?

17 yaşındayken 185 boyum vardı.Yaşım 22 hala 185 boyum.Bilemiyorum bende gelişim durdu. Kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Arkadaşlar şuan 16 yaşına temmuz 17 de girdim boyum 176 cm sizce 180 olurmuyum annemin boyu 160 cm babamın 172 cm

Arkadaşlar şuan 16 yaşına temmuz 17 de girdim boyum 176 cm sizce 180 olurmuyum annemin boyu 160 cm babamın 172 cm
Maximum 4 5 cm uzarsin dostum ama duzgun beslenip spor yaparsan 1.80 olabilicegini dusunuyorum
tabi uzar bro daha çok ergen edit(neredeyse 1 sene geçmiş şuan boyum 1.83)
Meraba reis ben 15e gireli 3 ay oldu boyum 1.79 sence boyum kaç olur (babam 1.77)

Kardeş aradan vakit geçmiş son durum ne merak ettim. Ben de şimdi 16 yaşındayım ve boyum 1.70 senden dinlemek istiyorum bir de.
Boyum hala aynı ama eskisi kadar kompleksli değilim en azından.18 yaşında sayılırım,bu saatten sonra 3-4 cm uzasa yeter bana.İnternette bir sürü konuya baktım kimisi 18 yaşından sonra bile uzamış kimisi ise 16 yaşından beri uzamamış.Belli olmaz yani.

Dostum basketbolun hiçbir alakası yoktur boy uzamasıyla ve tamamen genetiktir annen ve babanın ortalaması bir boya sahip olacaksın benim tavsiyem çok umursama evet uzun boylu insanlar hayata 1-0 ileride başlarla ama sen kendini geliştirisen 5-1 biter o maç.

Kardeş her sey genetik degil benim genetigim 1.72 olacagimi gosteriyor ama ben 1.80im ve daha 15 yasindayim en buyuk sacmaladigin yer ise basketbol konusu 4 yıldır basketbol oynuyorum 2 yıl kulüpte oynadim suan okul basketbol takimi kaptaniyim ve basketbolla uğraşmayıp süt yoğurt vs. Yemeseydim bu boya sahip olabilecegimi zannetmiyorum (akrabalarimin hicbirisi 1.80 üstü degil bu arada)
Sana tavsiyem günde yarım litre süt içmeyi ihmal etme yatmadan önce 1 kase yogurt ye haftada 2 gun basket bile oynasan faydasini goreceksin eminim, şöyle dusun diyelim ileride 1.80 olacaksin beslenme ve yaptigin sporla onu 1.90 yapabilirsin (bu arada insallah buyume plagin kapanmamistir sol el bilek rontgeni cektirerek baktirabilirsin)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…