16 yaşındayım ne iş yapabilirim?

Dostum babanın durumu pek iyi değilse bir şey yapamıyacağını düşnüyorum malum türkiyedeyiz. Üniversiteyi bitirdikten sonra girişimci keridilerinden yararlanmak en mantıklısı ama bu ailenede bağlı ailenin durumu nasıl dostum eğer kötüyse yerin dibinden başlaman gerekir.
Yani Allah'a şükür dururumumuz iyi tek çocuğum. Ha birşey istediğimde hemen olmasada alabiliyoruz bi zaman sonra.
İzmirin neresi? hangi meslek lisesi?
Son sınıfta staj muhabbeti var eğer ilgi duyduğun bir bölümdeysen staj yaptığın yerde okul sonrası çalışmanı tavsiye ederim.

Onun dışında yer belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım komilik, yazılım vs.
Bilişim bölümündeyim Zübeyde Hanım'da stajdan gelen parayı kenarıya koyucam zaten yazılımcılığı seviyorum. İyi yazılımcılık bilirsem beni kabul ederler, ayrıca hocalarımız güzel temiz çalışan bir yazılımcı olursak 2200 tl ye bile çıkıyomuş maaş hatta yanına bile alabilirlermiş bizi stajyerlikten sonra

kırılmanı istemem ama çok zor. üniversite öğrencisiyim ama neredeyse tokluk parasına çalıştırıyorlar. saatliği 3 4 tl anca veriyorlar. 12 13 saat çalışıyorsun. elinde taş çatlasa 60 lira oluyor. yemek parası, yol parası derken o da gidiyor yani. eğer illa çalışmak istiyorsan sigorta da yatıracak yerlere başvur. birçok kurum parttime eleman alıyor. migros, madame coco, burger king vs.

Geri
Yukarı