16 yıllık Steam hesabı aldım

akinsaglam

Hectopat
Arkadaşlar 16 yıllık Steam hesabı aldım. İlk mailini nereden öğrenebilirim? Ya da elimdeki mailin ilk maili olup olmadığına bakabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesap çalınma durumu olursa veya Steam senden hesabın ilk sahibi olduğunu kanıtlamanı e-mail ile isterse ve mevcut maili kabul ederlerse ilk e-mail adresi olduğu anlaşılabilir. Veya genelde eski hesaplarda giriş yaparken kullanılan Steam hesap adı, e-mail adresi ile aynı oluyor. Bu da ilk e-mail olduğunu gösterir.

Eğer Steam hesabın satıldığını tespit ederse. Steam hesabınızı kapatabilir. Hesap satın alım ve satış yapmak Steam abonelik sözleşmesi kurallarına aykırıdır.

Faturadan vs de geri alabilir ye biliyorum. Satıcının insiyatifine kalmış biraz.

İçinde harcama yapılmadıysa ve herhangi bir oyun paketi aktifleştirilmediyse sorun olmaz. Ama tahmin ediyorum ki konu sahibi içinde Half-Life Platinum Pack aktifleştirilmiş bir Steam hesabı satın aldı. Ve olası bir sorunda Steam destek ilk olarak Platinum pack CD Key'i isteyerek hesap sahipliğini kanıtlamasını isteyecek. Ve hesap elinde patlayacak.

Eğer satın alım gerçekleştirilmediyse sıkıntı yok, ama eğer satın alma gerçekleştirildiyse geçmiş olsun. Her an eski satıcısı geri alabilir.
steam<hesap detayları<satın alma geçmişini görüntüle dediğimde benim satın aldığım şeyler haricinde satın alım yok ama lisanslar ve ürün anahtarı aktivasyonlarında bu var
1617126589452.png

İçinde harcama yapılmadıysa ve herhangi bir oyun paketi aktifleştirilmediyse sorun olmaz. Ama tahmin ediyorum ki konu sahibi içinde Half-Life Platinum Pack aktifleştirilmiş bir Steam hesabı satın aldı. Ve olası bir sorunda Steam destek ilk olarak Platinum pack CD Key'i isteyerek hesap sahipliğini kanıtlamasını isteyecek. Ve hesap elinde patlayacak.
1617126790582.png

steam<hesap detayları<satın alma geçmişini görüntüle dediğimde benim satın aldığım şeyler haricinde satın alım yok ama lisanslar ve ürün anahtarı aktivasyonlarında bu var Eki Görüntüle 949383

Eki Görüntüle 949391

Steam destek olası bir sorunda (Hesap çalınma, hesap kitlenmesi vb.) Half-Life 2 Retail Standard anahtarı ile sizden hesap sahipliğini doğrulamanızı ister. Bu anahtar sizde yoksa hesap sahipliğini kanıtlayamazsınız. Hesap kilitlenir ve kullanılmaz hale gelir. Büyük ihtimal hesabı satın alırken bu anahtarı size vermediler. Dediğim gibi, bu hesabı kullanmaya devam edecekseniz, riski göze alın. Bu satılan hesaplar genelde çalıntı oluyor zaten. Ayrıca hesap alım-satım Steam Abonelik Sözleşmesine göre yasaktır. Steam, hesabın asıl sahibinin kullanmadığını tespit ederse, sorgulamadan hesabı kilitleme hakkına sahiptir. Önerim en kısa zamanda kendi oluşturduğunuz bir Steam hesabını kullanmanız.

Steam'de hesap alışverişi yapmamalısınız. Evet, hesabın gerçek sahibi istediği zaman hesabı geri alabilir.

Satın aldığınız hesap 15 yıllık olan, 20 liraya satılan Steam hesaplarından sanırım. Bu hesapların içerisinde Half-Life oyunları, CS 1.6 vs. oluyor. Bu oyunların hesapta etkinleştirilmesi için bir kod giriliyor. İşte bu kod, o hesabın sahibinin hesabı geri alma yolu.

Hesabın gerçek sahibi, hesabının çalındığını belirtip hesabın ilk e-maili ile hesabı geri alma başvurusu yapabilir. Zaten kart bilgisi vermesine gerek yok, ben kullanırken para kullanmadım o yüzden kart bilgileri yok diyebilir. Bundan sonra Steam Destek'in tek isteyeceği şey o Half-Life ürünlerini etkinleştirmek için kullanılan kod olacaktır.

Eğer hesabınızı çaldırırsanız, Steam Destek'e istediğiniz kadar ilk e-maili, kart bilgilerini ve faturaları atın; hiçbir işe yaramayacaklardır. Çünkü Steam destek 15 yıllık olan hesaplarda kesinlikle o kodu istiyor. O kod olmazsa ne kadar bilginiz olursa olsun asla hesabınız geri verilemez.

Hocam geçmiş olsun ilk mailiniz elinde olsa bile hesap çalındığında geri alamazsınız. İlk CD anahtarını bilmek zorundasın. İstediğin kadar oyun satın al, istediğin kadar kredi kartı ekle bunlar geçersiz sayılır hesap sahipliği konusunda. Steam desteğin ilk CD anahtarını istemesinin sebebi 4 yıl önce bu tür hesaplar bir program aracılığıyla ele geçiriliyor ve satılıyordu. Steam bunu fark etti ve bu tür hesaplarda ilk CD Key'i istiyor.

Hocam geçmiş olsun ilk mailiniz elinde olsa bile hesap çalındığında geri alamazsınız. İlk CD anahtarını bilmek zorundasın. İstediğin kadar oyun satın al, istediğin kadar kredi kartı ekle bunlar geçersiz sayılır hesap sahipliği konusunda. Steam desteğin ilk CD anahtarını istemesinin sebebi 4 yıl önce bu tür hesaplar bir program aracılığıyla ele geçiriliyor ve satılıyordu. Steam bunu fark etti ve bu tür hesaplarda ilk CD Key'i istiyor.
hesabın ilk sahibi bile bilmiyordur cd keyi ama

Yeni konular

Geri
Yukarı