160 GB HDD donma sorunu

CLM Project

Kilopat
14.12.2017 tarihinden itibaren şu HDD'yi kullanmaktayım;
Fazla dosya, program ve oyun yüklemediğim için 160 GB boyutundaki bir diskin yeterli olacağını düşünerek aldım.

Ama son 4-5 gündür bilgisayarımda donmalar yaşıyorum. Çoğunlukla video izlerken olmak üzere tarayıcıda gezinirken bile bilgisayarım donuyor, hiç tepki vermiyor mecburen restart atmak zorunda kalıyorum.

Önce dedim kendi kendime kullandığım ekran kartının (GT420 2GB) sürücüsü güncel değildi, belki ondandır diye düşündüm. Onu son sürüme güncelledim. (01/08/2018 tarihli 390.65 sürümü) Fakat değişen bir şey olmadı, hala donmalar yaşıyorum.

Temiz kurulum yaptım dün, gerekli tüm güncelleştirmeleri yükledim ve Windows 10 Home SL (1709 sürümü ile 16299.192 İS Derlemesi) dijital lisans ile orijinal olarak kullanıyorum.

Aldığımdan bugüne dek yani yaklaşık 1 aylık süreçte bir kez ilk kurulum, bir kez de temiz kurulum yaptım.

HD Tune Pro 5.70 ile ilgili test sonuçlarını bırakıyorum.

Benchmark Write.png
Error Scan.png
Health.png
Info.png

Crystal Disk Info:

CDI.png

Sizce iade süreci başlatayım mı? 65 TL benim için çok bir para değil fakat sizce HDD emekliliğe adım adım yaklaşıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Refurbished adıyla satılan, emekliye ayrılmış diskleri satıyorlar. Disk zaten arızalı olduğu için boşa çıkmış gibi.
HDD değişmeli, önerim SSD'dir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı