1600-1700 TL Sistem tavsiyesi

GhettoBeatZ

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar resimdeki sistemi topladım. Sizce eksiği var mı şunu çıkar şunu ekle dediğiniz ya da bu fiyat aralığında önerdiğiniz bir sistem var mı ? Yardım ederseniz sevinirim.

R3Jjlo.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel sistem bu bütçede yapılabilecek en iyisi. Bu bütçenin üzerine çıkma ihtimalin varsa biraz daha kaliteli bir kasa seçebilirsin.

HDD olarak Western Digital Blue 1tb 7200Rpm 64Mb Önbellek - alabilirsin. Haricen sistem bu bütcede alınabilecek en iyi sistem diyebilirim, kasa da yanlış hatırlamıyorsam 12V kanalından 410W veriyordu, paşalar gibi yetecektir.

B150 Bozooka alabiliyosanız onu alın h110m pek tavsiye edilmez ama genede alacaksanız Ana kart Olarak H110m Gaming almanızı tavsiye ederim. Ekran kartı Olarak da Msi 950 almanızı öneririm.
Ekran kartı : MSI GTX 950 Gaming 2G Geforce GTX 950 2GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
Anakart : MSI B150M Bazooka B150 LGA 1151 DDR4-2133 MHz Anakart yada MSI H110M GAMING, H110, LGA1151, DDR4, Anakart
Aynı anakarta Gtx 1080 takmayı düşünenler var, aynı mantıkla anakarta yapılan yatırım ekran kartına yapılabilir. 180 liralık anakart seçen kullanıcıya 250-320 lira aralığında anakart tavsiyesi yapılmaz. Bu bütcede yapmış olduğunuz tavsiye yanlış.

Aynı anakarta Gtx 1080 takmayı düşünenler var, aynı mantıkla anakarta yapılan yatırım ekran kartına yapılabilir. 180 liralık anakart seçen kullanıcıya 250-320 lira aralığında anakart tavsiyesi yapılmaz. Bu bütcede yapmış olduğunuz tavsiye yanlış.
h110 larda sıkıntı çıkartma olasılığı var. Çok beğenilen bir kart değil. Forumda da tavsiye pek edilmez. Zaten yazıdada belirtiğim gibi alabiliyiorsanız yada h110m gaming serisi olmalı en azından dayanıklılık açısından. performans açısından 1600 tl vermişken 50 tl civarından kaçılmaması lazım bence. 1700 tl ye kadar bütçede varken.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim vermiş olduğunuz tavsiyeleri değerlendirdim ve sonucun da 1 2 parça değiştirdim ve parçaların bu hali hoşuma gitti alacağım almadan önce teyit etmek için son kez danışıp konuyu güncellemek istedim

Dosya Ekleri

• PCC.PNG
    PCC.PNG
    20 KB · Görüntüleme: 403
Teşekkür ederim tavsiye için , bir inceledim bahsettiğin kasayı dediğine hak verdim fiyatta anlaşabilirsem babam ile bunu aldırırım teşekkürler

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı