1600 AF + 1TB SSD vs 2600 + 1 TB HDD

Crucial BX500 Hocam.
1TB olanında durum nedir bilmiyorum ama özellikle 240GB olanlarında ısınma ve hız kaybı sorunu var. Mümkünse başka model tercih edin ama başka model alamıyorsanız yine HDD diskten iyidir. Sonuçta sistemim 15 saniyede açılıyor 😀

Sorun hepsinde yok. Bana sorunlusu denk geldi (240GB) ama hiç sorun yaşamayanlar da var.

Bu arada Micron marka olarak çok iyidir. Zaten ona güvenerek aldım ama bu modelde böyle bir şey varmış bilmiyordum.

FPS stabilliği hakkında bilgim yok, ama hikaye modlu oyunlarda SSD hız konusunda daha avantajlıdır.

Düşünmeye bile gerek aslında bu iki tercih arasında. 2600 %5 daha fazla performanslı bile desek 1TB SSD ve 1TB HDD arasında kaç kat fiyat ve yazma/okuma performansı farkı var. SSD boyutu 250 civarı olsa kararsız kalınabilirdi fakat koskoca 1TB bu, hem de tercih edilebilir bir markanın.

Bir de 60 TL artıyor hocam :d.

1600 AF ile 2600 arasında çok fiyat farkı yok. HDD ve SSD arasında çok fiyat farkı var. Karşılaştırmayı kafam almadı. Bir yerden ikili olarak mı alacaksınız?

RAM alırken anakartın destek listesindeki hızları kontrol edin. Ben kontrol etmeden anakartın sitesinde 3200 MHz , 3400 MHz ve 3600 MHz desteği görünce direk aldım. Destek listesindeki bütün işlemci RAM desteklerini görünce şok oldum. 3600 MHz RAM' i bile 2666 veya 3000 MHz yakın çalıştırdığını gördüm. Bilginiz olsun.

1600 AF ile 2600 arasında çok fiyat farkı yok. HDD ve SSD arasında çok fiyat farkı var. Karşılaştırmayı kafam almadı. Bir yerden ikili olarak mı alacaksınız?

RAM alırken anakartın destek listesindeki hızları kontrol edin. Ben kontrol etmeden anakartın sitesinde 3200 MHz, 3400 MHz ve 3600 MHz desteği görünce direk aldım. Destek listesindeki bütün işlemci RAM desteklerini görünce şok oldum. 3600 MHz RAM'i bile 2666 veya 3000 MHz yakın çalıştırdığını gördüm. Bilginiz olsun.

Hocam, GameGaraj sitesinden alacağım oradan özelleştiriyorum. İsterseniz bir bakın. Aquaris 5AN'yi alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı