1600 AF için Wraith Prism vs Wraith Max

Benim işlemcimde 1600 af modeli. Stok soğutucuyla kullanıyorum, sıcaklığı 80lerde geziyor. Bu 211 TL olan rgbsizi alsam kaça düşer? Yazın sıcaklarda kasa çok ısınıyor, korkutuyor. 😃

Hocam ses konusunda ne düşünüyorsunuz. Çok fazla ses olduğunu söylüyorlar. Konu hakkında bilgi verir misin?
BIOS ayarlarından fan hızını ayarlarsanız ses şiddeti değişir. Hazır ayarların yanı sıra kendinizde sıcaklığa göre yüzde cinsinden hız eğrisi ayarlayabilirsiniz. (Her anakartta olmayabilir.)
Ancak yük altında serin tutmak istiyorsanız fan gürültüsüne razı olmalısınız. Benim anakartta hazır ayarlardan turbo olanı seçtim. Uğultu oluyor.

Son düzenleme:
Ben ses falan duymuyorum stok soğutucu ile sesi aynı. Arkadaşın dediği gibi ortalamanın üzerinde kasanız varsa sesi dert etmenize gerek yok.
Kasanın hava akışı iyi ise işlemci fazla ısınmayacağı için soğutucu da belirli bi kalitenin üzerinde olduğu için nerdeyse hiç sesini duymayacaksın. Bana sesi hiç gelmiyor.
Kasa olarak Msi Mag Forge 100R kullanıyorum. Ön paneli tamamen mesh bir yapıda. Ön tarafta 2, arka tarafta 1 üst tarafta da 1 adet olmak üzere toplam da 4 adet fan bulunuyor. Ön ve arka tarafta bulunan fanlar MSI marka fanlar, üst tarafta bulunan fan ise Arctic marka 120mm'lik bir fan bulunuyor. Yani kasanın için oldukça rahat ve hava akışı baya iyi. Kablolamasını da kendim yaptım açıkta bir kablosu bulunmuyor.
Kasa olarak Msi Mag Forge 100R kullanıyorum. Ön paneli tamamen mesh bir yapıda. Ön tarafta 2, arka tarafta 1 üst tarafta da 1 adet olmak üzere toplam da 4 adet fan bulunuyor. Ön ve arka tarafta bulunan fanlar MSI marka fanlar, üst tarafta bulunan fan ise Arctic marka 120mm'lik bir fan bulunuyor. Yani kasanın için oldukça rahat ve hava akışı baya iyi. Kablolamasını da kendim yaptım açıkta bir kablosu bulunmuyor.
Ek olarak soğutucuyu Ryzen 3 3300x işlemci ile kullanacağım.

Geri
Yukarı