1600 MHz DDR3 Laptop RAM'ine İkincil RAM Önerisi

Halil Batır

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Elimdeki laptopda DDR3 1600 MHz 4 GB RAM var. Buna bir 4 daha takıp 8 yapacağım fakat üzerinde şöyle numara var, bu numara aynı olmalı mı yoksa DDR3 1600 MHz olması yeterli mi ?
s-l640.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu şekilde veriyim ama sorum o ram üzerindeki numaralar aynı olmalı mı ? Part number olan.

Dosya Ekleri

• asdsaddsadsasa.png
    asdsaddsadsasa.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 49
  • anakart.png
    anakart.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 47
Şu şekilde veriyim ama sorum o ram üzerindeki numaralar aynı olmalı mı ? Part number olan.
O numara ile aynı olmak zorunda değil.

1)Senin şuan kullandığın RAM kaç Mhz?(Genelde yeni alacağının aynı frakans hızında olması önerilir.).
2)Bilgisayar anakartı ne kadara destek sağlıyor(atıyorum maksimum 4GB ise üstünü taksan da görmez).
3) Kaç tane RAM slotu var. Örnek 2 slot var, max. 8GB destekliyor 4 4 şekilde kullanabilirsin. Tek slot ise sadece bir tane 8GB alman gerekecektir.

Bunlara dikkat etmen gerekir.

Anladım çok teşekkürler. 4+4 8 yapacağım ama anakart ne kadar destekliyor nereden bakabilirim ?

Rica ederim.

İlk paylaştığın fotoğrafta mainboard da model yazıyor oradan modeli araştır. Ben ufak bir baktım. 8GB kadar destekliyor gözüküyor ama sen emin ol, detaylı bir araştırma yap.

Ek olarak eğer Win7 32Bit bir işletim sistemin varsa 4GB üstünü göremezsin. Bunun için 64Bit işletim sistemi tercih etmelisin.

Rica ederim.

İlk paylaştığın fotoğrafta mainboard da model yazıyor oradan modeli araştır. Ben ufak bir baktım. 8GB kadar destekliyor gözüküyor ama sen emin ol, detaylı bir araştırma yap.

Ek olarak eğer Win7 32Bit bir işletim sistemin varsa 4GB üstünü göremezsin. Bunun için 64Bit işletim sistemi tercih etmelisin.
Çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı