1600 MHz RAM alarak hata mı yaptım?

atk88

Hectopat
Herkese selam arkadaşlar. DDR3 16 GB (8x2 1600MHz) RAM olan sistemime 16 GB daha aldım. Onun yerine DDR4 ve daha yüksek MHz'li RAM mi almalıydım? Farkı hisseder miydim? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme - Konu sahibinin anakartı DDR4 desteklemiyor.
Hata yapmışsın eskiye DDR3 32 GB 1600MHz RAM alacağına DDR4 16 GB 3000MHz CL16 almalıydın.
Sonuç olarak maalesef hata yapmışsın.

Hocam öncelikle PC ile oyun amaçlı 16 GB daha RAM aldıysanız gerekli değildi ama çizim programları gibi programlar kullanıyorsanız bu tip programlar RAM kullanırlar o zaman mantıklı olabilir 16 GB RAM bütün oyunlar için yeterli gözüküyor. DDR3 sistemler zaten artık son gelişmelerde diyebiliriz. i7 4. nesil işlemciler bile yeni ekran kartlarıyla darboğaz yaşamaya başladılar.

Hocam öncelikle PC ile oyun amaçlı 16 GB daha RAM aldıysanız gerekli değildi ama çizim programları gibi programlar kullanıyorsanız bu tip programlar RAM kullanırlar o zaman mantıklı olabilir 16 GB RAM bütün oyunlar için yeterli gözüküyor. DDR3 sistemler zaten artık son gelişmelerde diyebiliriz. i7 4. nesil işlemciler bile yeni ekran kartlarıyla darboğaz yaşamaya başladılar.
1600mhz 8x4 ram var benim pc de ama ben soruyu aslında biraz yanlış sordum. Asıl soru 1600 mhz yerine daha yüksek mhzli ram alsaydım daha iyi mi olurdu ?

Gözle görülebilecek bir performans artışı olmazdı. Ayrıca bilgisayarınızda olan ram'in hızında olan bir ram almanız daha iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı