1600 TL bütçe ile monitör ve oyun bilgisayarı

Olabilir belki ama kesinlikle tavsiye etmem. Bence bütçenizi arttırın bilgisayar şu haliyle alınırsa sizi epey götürür. Eğer şimdi bu anakartı almazsanız ileride bu anakartla yapabileceğiniz overclock'u yapamazsınız ve bu da sizi erken bir sistem yenilemeye götürür. Bence maliyeti düşürmek için değil bütçeyi yükseltmek için çözüm aramalısınız.

Olabilir belki ama kesinlikle tavsiye etmem. Bence bütçenizi arttırın bilgisayar şu haliyle alınırsa sizi epey götürür. Eğer şimdi bu anakartı almazsanız ileride bu anakartla yapabileceğiniz overclock'u yapamazsınız ve bu da sizi erken bir sistem yenilemeye götürür. Bence maliyeti düşürmek için değil bütçeyi yükseltmek için çözüm aramalısınız.

VATAN COMPUTER - ASUS - M5A78L-M LX3 AMD 760G (780L)/SB710 AM3+ DDR3 1866MHz VGA Anakart - Anakart

Bu ana kart ile değiştirip 111 tl kar yapıp o karı aşağıda ki ekran kartına yatırsak fena mı olur ?

VATAN COMPUTER - ASUS - HD7850 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

Overclock uzun süren bir işlem değildir. İleride sistem teklemeye başlarsa overclock ile performansını arttırıp yolunuza devam edebilirsiniz. Sorun çıkmaz ama ben yinede önermiyorum.

Overclock uzun süren bir işlem değildir. İleride sistem teklemeye başlarsa overclock ile performansını arttırıp yolunuza devam edebilirsiniz. Sorun çıkmaz ama ben yinede önermiyorum.

İyide zaten ana kartı düşürüp , alacağım ekran kartı overlock yapılmış hazır ekran kart , bir sorun çıkar mı böyle sistemi değiştirirsem ?

Arkadaşlar ben bu sistemi topladım fakat 200 TL lik bir de monitör alacağım.

VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 18,5'' S19B150N GEN

Ben bu monitörü almayı düşünüyorum 204 tl ve uygun bir monitör gibi duruyor. Sistem hakkında ki yorumlarınızı bekliyorum , 1-2 hafta içinde bilgisayarı alacağım.

Bir de ben bu sistemi topladım fakat kdv dahil 1.878.93 TL yazıyor. Bunun gerçek fiyatı 1.409.20 TL değil mi bir sorun çıkmasın da ?

Şöyle yapınız :
HDD, işlemci ve RAM aynı kalacak.

Seçtiğiniz anakart sorunlu ve ısınan bir anakart, aynı paraya şunu alıyoruz :

VATAN COMPUTER - MSI - Z87-G43 Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart - Anakart

Ekran kartından artan para ile kasa alacağız. O Frisby kasa safi tehlike. Şunu alıyoruz:

VATAN COMPUTER - XIGMATEK - ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX S

Ekran kartı bu olsun. HD 7870XT'ye yakın sayılabilir, onun kadar ısınmaz ve fazla Watt çekmez. HD 7850'den de çok daha iyidir.

VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD7870 Edition GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

Bütçen 1 TL değişmedi.:)

O yukarıda yazdığınız ASUS anakarta pek rağbet etmeyin,gram overclock yapamazsınız. Ha alır kullanırsınız sadece. O zaman HD 7870XT alınır ama kasayı güç kaynağı bakımından güçlendirmek gerekebilir, biraz ek ilave masraflar çıkabilir yani.

- - - Güncellendi - - -

Bende düşündüm taşındım öyle yapmayı düşünüyorum , ASUS HD7850 DIRECTCU 1GB GDDR5 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI , oyunları ultra ayarlarda oynatmama yetecek gibi gözüküyor.

1 GB HD 7850 ile ultra oynamak hayal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle yapınız,
HDD,İşlemci,Ram aynı kalacak.

Seçtiğiniz anakart sorunlu ve ısınan bi anakart,Aynı paraya şunu alıyoruz.
VATAN COMPUTER - MSI - Z87-G43 Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart - Anakart

Ekran kartından artan para ile kasa alacağız. O frisby kasa safi tehlike. Şunu alıyoruz;
VATAN COMPUTER - XIGMATEK - ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX S

Ekran kartı bu olsun. 7870XT ye yakın sayılabilir, Onun kadar ısınmaz ve fazla watt çekmez.
7850 den de çok daha iyidir.
VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD7870 Edition GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

Bütçen 1 tl değişmedi.:)

O yukarda yazdığınız ASUS anakarta pek rağbet etmeyin,Gram overclock yapamazsınız,Ha ,alır kullanırsınız sadece . O zaman 7870XT alınır ama kasayı biraz daha power bakımından güçlendrmek gerekebilir,biraz ek ilave masraflar çıkabilir yani.

- - - Güncellendi - - -

7850 1 GB ile ultra oynamak hayal.

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62066

HD7850 DIRECTCU II GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

Peki bu ekran kartı ile Ultra ayarlarda oynayabilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı