1600 TL IPS ekran monitör önerisi

mhkarahan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba yazılım, oyun ve çizim yapmak için monitör araştırıyorum. IPS panel tercihimdir. Kullandığınız ya da önerdiğiniz monitör var mı? Bütçem 1500-1600TL civarıdır. Min 24inç istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an indirimde, hem oyun için hem çizim vs için iyi. Bende kullanıyorum ve memnunum ancak pivot özelliği yok.

Şu an indirimde, hem oyun için hem çizim vs için iyi. Bende kullanıyorum ve memnunum ancak pivot özelliği yok.

Çizim, video işleme gibi işler için %100'e yakın sRGB gamutu lazım. Bu monitör %128 sRGB gamutu ile solgun veya doygun bir içerik sağlar.

Çizim, video işleme gibi işler için %100'e yakın sRGB gamutu lazım. Bu monitör %128 sRGB gamutu ile solgun veya doygun bir içerik sağlar.

8.55

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben render alıyorum ve gayet memnunum. Sadece sRGB gamutu üzerinden değerlendirmemek gerek bence. Kontrsast oranı, deformity oranları gayet güzel.

Son düzenleme:
8.55

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben render alıyorum ve gayet memnunum. Sadece sRGB gamutu üzerinden değerlendirmemek gerek bence. Kontrsast oranı, deformity oranları gayet güzel.
sRGB gamutuna bir standart diyebilirz. Senin gamut değerin %128 iken onların gamut değeri %100 civarı. Renkleri senin monitörüne göre oluyor.
Bu yüzden oyunlar %100 sRGB gamutu ele alınarak yapılır.

LG 24GN650-B 23.8" 1ms Full HD Freesync Pivot Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İkisi geldi sadece öneri olarak. Ne düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı