1600 TL Kadar Monitör Önerisi

lumenn

Hectopat
Selamlar arkadaşlar, öncelikle sistemimde ASUS GTX 950TI kullanıyorum fakat yakın bir zamanda modeli yükseltmeyi düşünüyorum. Sinema öğrencisiyim bu yüzden günde en az 7 - 10 saat arasında film veya dizi izliyorum, geri kalan vaktimi oyunlara ayırıyorum. 3 yıldan fazladır kullanmakta olduğum ASUS VS228 artık yetmiyor bu yüzden fiyatımı çekebildiğim kadar yukarı çekip bir monitör almaya karar verdim ve MOBA ve FPS ağırlıklı oynadığım için 144 Hz istiyorum. Fakat hiçbir fikrim yok ve gözüme çarpan monitörler sırasıyla şöyle.

ASUS 24'' PG248Q 1920x1080 1MS HDMI DP MONITOR Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

ASUS 27" VG278HV 1ms Full HD 144 Hz HDMI GAMING LED MONİTÖR

Burada bir kaç sorum olacak, ilk olarak 27" bir monitörü fazla sağlıklı bulmuyorum fakat sizce bolca film izleyeceğim için zamanla daha mı iyi gelir veya alışır mıyım? "ROG" olduğu için ya da tasarım farkından dolayı PG248Q daha mı öne çıkıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • ASUS VG248QE vs ASUS PG248Q
Sizce aradaki 600-700 TL fiyat farkı PG248Q için değer mi ne dersiniz? Ekran kartım ASUS GTX 950 TI fakat GTX 1060 veya daha üst bir modele geçiş yapacağım zaman içerisinde, ve VG248QE zamanla yetersiz kalacak hissi veriyor nedense.

@Recep Baltaş

Eğer 1060 alacak isen 1080p 144hz ideal olacaktır. 1070 ve üstü için 2k monitör daha iyi olur. İkisinden biri alınacak ise ASUS 24'' PG248Q alınmalı. Sonuç olarak 180 hz 144 den daha iyi. Sistem 180 FPS alacak düzeyde ise yüksek akıcılık anlamına gelecek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı