1600 TL monitör önerisi

Bütçe
1600
Diğerlerinin de pek bir farkı yok. Testlere bakarsanız neredeyse tüm monitörlerin 60Hz performansı ile 144Hz performansı bir değil. 144 civarı FPS'den de 100 altına düşecek kadar drop yenmez zaten.

Peki film izleyen biri ve bilgisayarı genelde 80 FPS olan biri (İleride bilgisayarı yükseltecek biri) bu monitörü almalı mı? Konudan bağımsız soruyorum.

Peki film izleyen biri ve bilgisayarı genelde 80 FPS olan biri (İleride bilgisayarı yükseltecek biri) bu monitörü almalı mı? Konudan bağımsız soruyorum.
1080'de 80 FPS alıyorsa hikayeli oyunlar oynadığından 144Hz / 165Hz monitörlere ihtiyacı yoktur, 2K modellere yönelmesi daha iyi.

Bu monitör CS:GO gibi oyunlarda zamanının çoğunu geçiren birisine değil, karma kullanıma hitap ediyor. Yani hikayeli oyunlarda 144'e yakın FPS'ler alıyorsa, simülasyon, arcade, ara sıra FPS, filme yönelik.

1080'de 80 FPS alıyorsa hikayeli oyunlar oynadığından 144Hz / 165Hz monitörlere ihtiyacı yoktur, 2K modellere yönelmesi daha iyi.

Bu monitör CS:GO gibi oyunlarda zamanının çoğunu geçiren birisine değil, Karma kullanıma hitap ediyor. Yani hikayeli oyunlarda 144'e yakın FPS'ler alıyorsa, simülasyon, arcade, ara sıra FPS, filme yönelik.

Yani hocam Dell'in tek handikabı habere ayar değiştirmemin gerekmesi mi? Mesela FPS modu, film modu gibi?

Yani hocam Dell'in tek handikabı habere ayar değiştirmemin gerekmesi mi? Mesela FPS modu, film modu gibi?
Renk ayarlarına karışmana gerek yok, sadece Overdrive değiştireceksin. Ki oyun türü değil de aldığın FPS'ye göre değişir.
Ghosting'i hissetmiyorsan değiştirmene gerek de yok.

He yani FPS oyunlarında 1ms, diğerlerinde 3-4ms yapacağım o kadar?
Overdrive biraz daha farklı. Bu modelde Normal, Fast, SuperFast şeklinde diye hatırlıyorum. Atıyorum ki 110 üstü FPS alıyorsun ve en iyi tepkime Fast modunda. 110 üstü FPS alabileceğiniz oyunlarda Fast modunu kullanın.

OverDrive biraz daha farklı. Bu modelde normal, Fast, superfast şeklinde diye hatırlıyorum. Atıyorum ki 110 üstü FPS alıyorsun ve en iyi tepkime Fast modunda. 110 üstü FPS alabileceğiniz oyunlarda Fast modunu kullanın.

Peki yapmazsam ne olur hocam? OverDrive ms tepki süresi değil mi?

Geri
Yukarı