1600 TL Sistem Tavsiyeleri

Nasuscum

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Masaüstü bilgisayar işlerinden pek anlamıyorum yardımız lazım. 1600 TL'ye oyun bilgisayarı toplamak istiyorum. Oynamak istediğim oyunlar LOL, CS:GO, GTA 5 ve yeni oyunlar. Yani bu bütçeyle güncel oyunlarda sıkıntı yaşamadan oynamak istiyorum. Sistem beni 3-5 sene götürebilirse çok iyi olur. Bazı yardımlarla bir kasa oluşturdum. Sizce bu topladığım sistem nasıldır? Uyumluluk sorunu var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.
Screenshot_2016-06-15-13-53-41sss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam B150 derken neyi kastediyorsun? Pek anlamıyorum bu parça işlerinden.

B150 chipsete sahip anakart almanı öneriyor sitelerde ddr4 yaptığında göreceksin b150 chipsetleri.Haklı da ancak bütçen en azından 100 lira daha yükselmesi gerekiyor. Ekran kartında da Saphire seçeneğini değil Msı, Asus gibi seçeneklere yönelmenin daha sağlıklı olacağı kanısında.
1.konu bütçenle ilgili bütçen yetmiyorsa h110 chipset anakart gayet işini görecektir.Ama b150 alsan daha iyi olur her açıdan
2. konu ise tartışmalı kendin araştır istediğin firmanın OC li versiyonlarını alabilirsin kartlarda MSI,ASUS,GİGABYTE,SAPHİRE ve benzeri firmaların gpu hızları saat frekansları ve soğutma ile ilgili ne kadar iyi oldukları gibi etmenleri araştırıp aralarından bütçene göre bi r7 370 seçersin.
Benim nacizane tavsiyem R7 370 de MSI olur her kartta başka bir firma biraz daha iyi iş çıkartabiliyor.

MSI B150M PRO-VDH Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz VGA&DVI&HDMI Anakart

290 TL olanda var b150 chipsetlerde. Yani açıkçası farklar var intelin kendi sitesinden de bunları karşılaştırıp görebilirsin h110 ve b150 karşılaştırıp. 90 tl fark vererek ileriye dönük daha iyi bir yatırım yapmış oluyorsun.Ama dersen ki çok uzun soluklu olmasa da bugünü kurtaralım performans anlamında fark göremezsin şuan için oyunlarda.Bütçene göre karar ver ekran kartından kısma oyun bilgisayarı olduğu için en önemli parçası o sistemin.
Bu arada bana o gösterdiğin linkteki fiyatla sakın alma R7 370'i daha dün gece , gece indirimleri sırasında MSI R7 370 2GB Vatanda 480 Tl di. Fiyatı 20 gün sonra daha da düşecektir.

Yardımların için çok teşekkür ederim. O atmış olduğum linkteki kart senin dediğin kart mı doğrulamak için atmıştım. Anakart olarak linkini attığın kartı alıp birde R7 370 ile sistemin iyi olur mu?

Yardımların için çok teşekkür ederim. O atmış olduğum linkteki kart senin dediğin kart mı doğrulamak için atmıştım. Anakart olarak linkini attığın kartı alıp birde R7 370 ile sistemin iyi olur mu?

R7 370 orta seviyenin giriş kartıdır. Aslında dediğim gibi 20-25 gün beklemeni RX 460 veya 470 almanı öneririm ancak acelen olabilir.
Evet linkteki kart dediğim kart, R7 370 şuan güncel bütün oyunları sana oynanabilir bir fps de çok rahat oynatır. Dx12 desteğide var ileriki yıllarda da yine bu karttan performans mutlaka alırsın.Bu kartın 4gb versiyonu var gittiğin zaman sana onuda satmayı düşünebilirler pek 4 gb kartı değil 2gb almanı öneririm.Eğer ki bütçen de artış yapabilirsen GTX 950 daha iyi bir karttır ama arada bi 50-60 lira fark var.
Çok ağım şahım farkları yok sadece hani oda bir öneri.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı