1600 TL'ye başlangıç için elektrogitar tavsiyesi

siluette

Hectopat
Önceden herhangi bir gitar deneyimim olmadı. Keman çalmıştım, sevmediğim için bıraktım. Elektro gitar çalmak istiyorum. Bütçem amfisiyle birlikte 1600 civarı, daha üstüne çıkamam.
Şunu buldum ama emin değilim. Sonra bunun yüzünden gitardan soğumak istemiyorum.

Bir de bunu buldum. Set değil ama Fender'ın kaliteli olduğunu biliyorum. Squier de Fender'ın yanlış bilmiyorsam.
Siz ne önerirsiniz? F/P amfi de önerebilirseniz güzel olur bunun yanına. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de işinizi görür. Başlangıç aşamasında oldukça yeterli gitarlar. Bence Squer sabit köprülü olması ile daha stabil ve agaç karakteri önde sustainli bir tona sahiptir.
Başlangıç - orta seviyede dahi sizi tatmin eder.

Fender kaliteli fakat Squier (en azından her modeli) için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ne tarz müzik yapacaksınız ve ikinci el düşünür müsünüz?

Bu bütçeye iyi metal tonları verecek gitar bulmak ikinci elde bile zor. Sıfırda imkansıza yakın. Üstelik işin içine amfi de girince imkansızın da imkansızı gibi bir olasılık çıkıyor karşımıza. Attığınız kit ile başka herhangi bir kit arasında fark olmayacaktır, istediğinizi alabilirsiniz.

Bu çalım seviyenizde elinizde 50.000$ lık ekipman olsa bile zaten o ekipmandan 10$ lık ton çıkarabilirsiniz. Şimdi düşünmeniz gereken çalım seviyenizi ilerletmek.
İki gitarla da" şu an için" tatmin edici tonlara ulaşırsınız.

Ciddi olamazsın. Diyorsun ki arkadaş ESP'nin üst modellerinden de alsa, Squier'ın en düşük modelinden de alsa aynı tonu alacak. Tamam, daha yeni başladığı için o kadar pahalı ekipman normalde önerilmez ama bu kadar da saçma bir kıyaslama yapılmaz.

Ciddi olamazsın. Diyorsun ki arkadaş ESP'nin üst modellerinden de alsa, Squier'ın en düşük modelinden de alsa aynı tonu alacak. Tamam, daha yeni başladığı için o kadar pahalı ekipman normalde önerilmez ama bu kadar da saçma bir kıyaslama yapılmaz.
Aynen öyle. Saçma falan değil. Gitar çalmayan birinin çıkaracağı sese ton denmez en başta.

Geri
Yukarı